Maradona radí Česku, jak na Ronalda

- Fotbal autor: red

Najděte způsob, jak zavřít Cristiana Ronalda do klece. To radí českým fotbalistům před dnešním čtvrtfinálovým zápasem mistrovství Evropy s Portugalskem slavný Argentinec Diego Maradona. Kvůli hvězdě Realu Madrid favorizuje právě celek z Pyrenejského poloostrova.

Image: 0130579082, License: Rights managed, Argentine football legend Diego Maradona, coach of UAE's Al-Wasl, reacts during his team's GCC Champions League football match against Qatar's Al-Khor in Doha on May 30, 2012. AFP PHOTO/KARIM JAAFAR, Place: QATAR, Model Release: No or not aplicable, Credit line: Profimedia.cz, AFP

Image: 0130579082, License: Rights managed, Argentine football legend Diego Maradona, coach of UAE's Al-Wasl, reacts during his team's GCC Champions League football match against Qatar's Al-Khor in Doha on May 30, 2012. AFP PHOTO/KARIM JAAFAR, Place: QATAR, Model Release: No or not aplicable, Credit line: Profimedia.cz, AFP,zdroj: Archiv

"Není pochyb o tom, že kandidátem na vítězství jsou Portugalci. V zápase se proti sobě sice postaví pevná portugalská obrana proti solidní české záloze, ale klíčem k úspěchu je právě Ronaldo. Oni ho mají a Češi ne," uvedl mistr světa z roku 1986 a současný trenér dubajského klubu Al Wasl ve svém sloupku v listu Times of India. 

Maradona českému týmu radí, aby se pokusil portugalského kanonýra za každou cenu zastavit. "Trenér Bílek bude muset najít nějaké řešení, jak zavřít děsivého Ronalda do klece," napsal jednapadesátiletý kouč. 

Připomněl, že rodák z Madeiry byl v posledním utkání proti Nizozemsku (kde dal dvě branky) k nezastavení. "Češi budou muset na Ronalda nasadit alespoň dva hráče najednou, protože jeden si s ním neporadí. Proti Nizozemcům procházel přes (Gregoryho) Van der Wiela a (Rona) Vlaara jako nůž máslem," uvedl Maradona. 

Tagy: EURO 2012

Zdroje: ČTK