Maradona se omluvil Platinimu, ale ne Pelému

- Sport autor: red

Diego Maradona se na tiskové konferenci po zápase fotbalistů Argentiny s Koreou veřejně omluvil jinému bývalému slavnému záložníkovi Michelu Platinimu. Argentinský trenér den předtím ostře reagoval na Platiniho kritiku, ovšem současný prezident UEFA ho informoval, že jemu připisované výroky nikdy nepronesl.

Platini údajně o Maradonovi řekl, že byl pouze výborným hráčem, ale nikoli trenérem. Na to svérázný Argentinec reagoval poznámkou, že ho takové výroky u Platiniho nepřekvapují s tím, že jako (každý) Francouz si myslí, že je lepší než ostatní.

"Chci se vaším prostřednictvím omluvit panu Platinimu. Ale ne Pelému," neodpustil si Maradona po výhře 4:1 nad Koreou rýpnutí do svého velkého rivala. Brazilská legenda se také o jeho trenérských schopnostech vyjádřila dost nelichotivě, což Maradona komentoval lakonickým výrokem, ať se Pelé vrátí do muzea.

"Pan Platini mi napsal dopis a uvedl, že nikdy neřekl to, co jste mi vy novináři tvrdili, že řekl," vysvětlil svou omluvu argentinský mistr světa z roku 1986.

O další pozdvižení se Maradona postaral svou odpovědí na otázku novináře, zda Argentině pomůže k zisku mistrovského titulu láska. Reportér tak narážel na časté objímání a líbání hráčů a funkcionářů argentinského týmu. "Já miluju ženy... Jsem s Veronikou, je jí 31 let, je blonďatá a krásná. Takže si nemyslete, že jsem změnil orientaci," rozesmál Maradona sál plný zástupců médií.

Tagy: Argentina fotbal MS

Zdroje: ČTK