Martina Sáblíková si v Livignu zatrénovala se Štybarem a spol.

- Cyklistika autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Za měsíc začíná v USA mistrovství světa v cyklistice a proto je Martina Sáblíková v plné tréninkové zátěži. Kilometry polyká v italském Livignu, kde potkala členy elitního týmu Etixx-Quick Step včetně Zdeňka Štybara. 

Martina Sáblíková se zaměřuje na časovku

Martina Sáblíková se zaměřuje na časovku,zdroj: Anna Vavríková / MAFRA / Profimedia

"Jsou tady od úterka. Jela jsem s nimi tady v tunelu u Livigna, protože venku nebylo nic moc počasí. Ale byli hodní, jeli pohodové tempo. Dalo se s nimi v pohodě uviset," uvedla na svém webu osmadvacetiletá Sáblíková, trojnásobná olympijská vítězka v rychlobruslení a na silničním kole úřadující česká šampionka v dlouhém závodu i časovce. 

Potkala se nejen se Štybarem, ale třeba i s úřadujícím mistrem světa Polákem Michalem Kwiatkowským. "Se Zdeňkem jsme si chvilku povídali, bavili jsme se hlavně o mistrovství světa, kam oba pojedeme," prozradila Sáblíková

Přípravu ve vysoké nadmořské výšce v Livignu má ráda, zaměřuje se hlavně na časovkářský trénink. "Hodně času trávím na časovkářském kole, snažím se najet v tempu co nejvíc kilometrů. Na klasickém kole jezdím spíš intervaly a vše děláme do rychlosti, abych byla co nejlíp připravena na šampionát," popsala. 

Na MS v Richmondu chce v jízdě proti chronometru skončit do 12. místa a vybojovat si účast na olympiádě v Riu. Závod s hromadným startem by raději vynechala. "Profil mi moc sedět nebude. Je to strašně technická trať se spoustou zatáček a jezdit tohle v balíku zrovna není nic pro mě. Může tam hrozit velké riziko pádu. S Petrem to ale ještě zvážíme," zmínila kouče Petra Nováka. 

Nechci nic podcenit

Do Ameriky odletí kolem 10. září, šampionát začne o deset dnů později. "Z rychlobruslení vím, že tam vždycky potřebuji delší čas na aklimatizaci, proto nechci nic podcenit. Až tu časovku dojedu, musím vědět, že jsem tomu dala úplně všechno, co šlo," řekla Sáblíková
Brusle zatím během léta obula jen krátce v německém Inzellu. "Spíš jsme se byli kouknout, jestli to ještě na bruslích vůbec umím. Nebylo to tak hrozný, zatáčku ještě zvládám. Zkoušela jsem nové boty a jediný problém byl, že mě jedna tlačila. Jinak všechno v pohodě," dodala. 

Tagy: USA cyklistika časovka

Zdroje: ČTK