Štybarovi kostky svědčí, dojel v elitní desítce!

- Cyklistika autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Zdeněk Štybar v úterní etapě dokázal, že dokáže těžit ze své cyklokrosařské minulosti i na silnici a v úterní etapě, která byla zároveň nejdelší z celé letošní Tour (223 kilometrů) dojel na devátém místě! Prvenství na těžké trase, kde podstatnou část tvořily kostky, vybojoval Tony Martin. Na třetím místě dojel slovenský spurtér Peter Sagan.
 

Zdeněk Štybar má kostky v oblibě

Zdeněk Štybar má kostky v oblibě,zdroj: Profimedia.cz

Na únik Toniho Martina nedokázal nikdo zareagovat a do cíle dojel s třívteřinovým náskokem před početnou skupinou. Další pódiová místa obsadili Martinův krajan John Degenkolb a Slovák Peter Sagan. "Když jsem píchnul a měnil kolo, tak jsem jenom doufal, abych dojel do cíle a už jsem myslel na další etapy," přiznal Martin.

"Pět kilometrů před cílem jsme ale byli zase všichni pohromadě a koukali jeden na druhého, protože nikdo nechtěl tahat," přidal trojnásobný mistr světa v časovce. "Když jsem to viděl, tak jsem si řekl, že to risknu. Ani nevím, jak se mi to povedlo, ale jel jsem jako nikdy v životě. Mám obrovskou radost," dodal.

Se ztrátou tří sekund za týmovým kolegou dojel na deváté příčce Štybar, jenž se Tour účastní poprvé. Sám také zaútočil, a to na posledním úseku na kostkách, kterých bylo dnes celkem sedm. Ale peloton ho nenechal ujet. Po 223,5 km dlouhé etapě patří trojnásobnému mistru světa v cyklokrosu stále desátá příčka. Manko má minutu a 16 vteřin na nového lídra.

Roman Kreuziger dojel v balíku se ztrátou tří vteřin na 29. místě a průběžně je patnáctý. Jan Bárta obsadil 63. pozici, Leopold König diktoval tempo v první polovině závodu a v cíli figuroval až na 174. příčce s více než čtvrthodinovým mankem.

Tagy: Tour de France

Zdroje: ČTK,Vlastní