Dnes je středa 27. září 2023., Svátek má Jonáš
Počasí dnes 13°C Polojasno

Messiho odchod do Saúdské Arábie je hotová věc, tvrdí AFP

Messiho odchod do Saúdské Arábie je hotová věc, tvrdí AFP
Lionel Messi převzal ocenění Laureus pro nejlepšího sportovce | zdroj: Profimedia

Letní odchod fotbalové hvězdy Lionela Messiho z Paris Saint-Germain do Saúdské Arábie je podle zdroje agentury AFP hotová věc. Již delší dobu média spekulují o tom, že pětatřicetiletého argentinského útočníka láká klub al-Hilál, jenž mu nabízí smlouvu na 400 milionů dolarů (8,5 miliardy korun) ročně.

„Dohoda s Messim je hotová. Bude hrát v Saúdské Arábii. Je to obrovský, výjimečný kontrakt. Ještě finalizujeme některé detaily,“ cituje AFP svůj zdroj blízký vyjednávání. Messiho otec a agent Jorge ve vyjádření na instagramu spekulace odmítl, nic podle něj nebude jasné, dokud sezona neskončí.

Žádná strana zatím oficiálně Messiho další budoucnost nekomentovala. Kapitán argentinských mistrů světa má do 30. června smlouvu v Paris Saint-Germain. Ve francouzské metropoli hraje jeden z nejlepších fotbalistů historie od roku 2021, kdy odešel z Barcelony, v níž strávil celou dosavadní kariéru.

Messi v úvodu minulého týdne Saúdskou Arábii, kde je ambasadorem turismu, navštívil. Vedení PSG ho za nepovolenou cestu na dva týdny vyřadilo z kádru, po veřejné omluvě mu trest zkrátilo zhruba o polovinu. V pondělí už hvězdný útočník s týmem trénoval a večer převzal ocenění Laureus pro nejlepšího sportovce minulého roku.

Messiho otec Jorge, jenž ho zastupuje, se proti informacím o dohodě ohradil. „Na příští sezonu není nic s žádným klubem domluveno. Rozhodnutí nepadne dřív, než Lionel dokončí sezonu s PSG,“ napsal na svém instagramu. „Až skončí sezona, bude čas si vše analyzovat, a pak se rozhodnout. Můžeme ujistit, že žádná dohoda není. Ani ústní, ani nic podepsáno, žádný souhlas,“ napsal.

V Saúdské Arábii by se Messi mohl opět potkat s dlouholetým rivalem Cristianem Ronaldem, který na konci minulého roku zamířil do an-Nasru. Portugalský útočník s klubem podepsal tříletou smlouvu na 220 milionů dolarů ročně.

Zdroje:

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 27.9.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,330 24,450
USD 23,040 23,220
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma