Milan Michálek se těší na bratra, MS si víc užijí i rodiče

- Sport autor: red

Hráli spolu již na olympijských hrách ve Vancouveru, přesto to pro ně i tentokrát bude něco speciálního. Na hokejovém mistrovství světa se totiž opět v dresu české reprezentace potkají bratři Milan a Zbyněk Michálkové.

Zatímco útočník Milan je součástí národního týmu už dva týdny, obránce Zbyněk by měl mužstvo doplnit až dnes.

"Už se na to těším. Mluvili jsme spolu ve čtvrtek a říkal, že přiletí. Bude to super," uvedl Milan Michálek, který prý staršího sourozence nemusel nijak přemlouvat, aby po vyřazení Pittsburghu v prvním kole Stanleyova poháru dorazil do Bratislavy. "On má vždy radost, když může hrát za národní tým, takže hned říkal, že jede," pousmál se útočník Ottawy. "Bude to speciální pro nás i pro rodiče," řekl.

Plekanec dnes hrát nebude

Bratři budou muset jen vyřešit, zda budou v hotelu bydlet spolu. "Uvidíme, jak to dopadne. Zatím jsem s Jirkou Novotným," uvedl Michálek, rodák z Jindřichova Hradce. Jihočeské město nyní budou v reprezentaci zastupovat hned čtyři hráči: pocházejí odsud i Jan Marek a Novotný. "Je to super, že jsme tady čtyři. Na takové malé město... Je vidět, že tam trenéři a management dělají dobrou práci," řekl Michálek.

Šestadvacetiletý útočník se připojil k národnímu týmu před začátkem Českých her v Brně, postupně si tak zvyká na širší kluziště. "Snad je to trošku lepší. Na začátku jsem pořád brzdil. Myslel jsem, že už tam bude mantinel," pousmál se Michálek, jenž by na začátku turnaje měl nastupovat v útoku s Patrikem Eliášem. "Je to super hráč. Doufám, že nám to půjde, dáme nějaké góly a vydržíme spolu," přál si.

Složení elitních formací ale pozmění příjezd Tomáše Plekance, třebaže opora Montrealu ještě v dnešním prvním českém zápase proti Lotyšsku hrát nebude. "Pamatuji si, jak jsme se s nimi na olympiádě trápili v osmifinále. Určitě budou opět zarputile bránit, mají tam šikovné hráče. Bude to těžký zápas na začátek," řekl Michálek.

S Lotyši jsme ještě neprohráli

Češi s Lotyši ještě nikdy v historii neprohráli, v druhém souboji ve Vancouveru je ale porazili až v prodloužení. "Hodně lidí si to pamatuje. Musíme se z toho poučit," uvedl.

Michálek si stejně jako další čeští hokejisté zatím šampionát v Bratislavě užívá, nadšený je z hotelu hned vedle haly. "Mám rád, když je to jen kousek," přiznal Michálek. Vyhovuje mu i skutečnost, že v hotelu bydlí jen Češi a Slováci. "Nemusíme se tak potkávat s dalšími týmy. Navíc máme svou jídelnu. Tím je to taky oproti minulým šampionátům zvláštní," řekl.

Tagy: Slovensko hokej MS michálek

Zdroje: ČTK