Mladá Boleslav prý falšovala dokumety, hrozí ji vyloučení z hokejové extraligy

- Sport autor: red

Hokejistům Mladé Boleslavi údajně hrozí vyloučení z extraligy. Podle informací serveru Aktuálně.cz zástupci středočeského klubu před sezonou předložili vedení soutěže zfalšované vstupní dokumenty, konkrétně prohlášení, že nedluží žádné peníze jiným subjektům.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Ředitel extraligy Stanislav Šulc informaci nechtěl blíže komentovat. "Mohu říci pouze jednu věc, a to, že se objevila informace, která nám ukládá za povinnost svolat do čtrnácti dnů mimořádnou valnou hromadu APK, což se stalo," řekl v neděli Šulc. Mimořádná valná hromada Asociace profesionálních klubů ledního hokeje se uskuteční v pondělí 13. prosince.

Podvody ve vyplácení hokejistů?

Důvod, proč se neplánované jednání zástupců všech čtrnácti klubů uskuteční, Šulc nespecifikoval. "Vyšly ve známost věci, které se týkají licenčního řádu," uvedl pouze ředitel soutěže. Informace, která se bude projednávat, prý vyplula na povrch, když zástupci APK řešili blíže nespecifikovanou zprávu z jednání valné hromady 9. září.

Podle iDnes.cz přišel při auditu hospodaření klubu, které dělala asociace všem účastníkům soutěže, na fakt, že vedení Mladé Boleslavu vyplácí v říjnu hráčům a dalším subjektům peníze, které podle čestného prohlášení, nutného k udělení extraligové licence, měly být splacené už během léta.

"Zástupce Mladé Boleslavi podepsal tak jako všichni manažeři dalších oddílů čestné prohlášení, že klub nedluží ani korunu. Ukázalo se však, že to nebyla pravda," uvedl zdroj zpravodajského serveru.

Zástupci Mladé Boleslavi obvinění odmítají

Představitelé Mladé Boleslavi si nejsou vědomi žádného pochybení. "Jsme přesvědčení, že budeme moci všechna tato obvinění vyvrátit. Nepochybujeme o tom, že budeme na mimořádné valné hromadě, která se sejde 13. prosince, schopni dokázat, že jsou všechny naše dokumenty v pořádku. Rozhodně nepadá v úvahu, že bychom cokoliv zfalšovali," uvedl na oficiálním webu klubu generální manažer Cyril Suk.

Středočeský celek je jedním ze tří aktérů kauzy s chybnými registracemi. Za Mladou Boleslav, Plzeň a Kladno nastoupili v úvodu soutěže hráči, kteří nebyli na svazu správně zaregistrováni, a kluby následně přišly o body. Mladá Boleslav je kvůli tomu momentálně poslední v tabulce. Spolu s Plzní se proti trestu odvolala.

Tagy: hokej extraliga

Zdroje: ČTK