Mladá Boleslav zaplatí pokutu tři miliony Kč, v extralize ale zůstává

- Sport autor: red

Valná hromada Asociace profesionálních klubů ledního hokeje potrestala Mladou Boleslav na svém pondělním mimořádném jednání ve Velké Bíteši pokutou ve výši tři miliony korun za chyby v situační zprávě, která je součástí licenčního řádu soutěže.

Středočechům hrozilo i vyloučení z extraligy, proti kterému se však při hlasování ostatní kluby postavily.

Mladá Boleslav byla oficiálně potrestána za poškozování zájmů a dobrého jména soutěže. Udělená pokuta, která je splatná do 30. dubna 2011, je nejvyšší v historii soutěže. Zástupci Bruslařského klubu se provinili tím, že ve zprávě neuvedli šest závazků, jež měla například vůči prvoligové Jihlavě či brankáři Janu Cháberovi.

Pokutu dostala i Plzeň

Tyto závazky v průběhu rozehrané sezony odhalila kontrola APK, které byly všechny kluby v tomto ročníku vůbec poprvé podrobeny. Klub se bránil tím, že má vše v pořádku a jen nepředložil kontrole všechnu potřebnou dokumentaci.

Středočeši přitom v této sezoně již jednou administrativně chybovali, což je vedle Plzně a Kladna stálo kvůli neoprávněným startům hráčů hned 22 bodů, které si vydobyli na ledě. Klub se propadl na poslední příčku tabulky, z níž nyní ztrácí devět bodů na předposlední Kladno.

Pokutu od představenstva APK LH v pondělí za poškození jména dostali i zástupci Plzně, kteří byli potrestáni částkou 300.000 korun za urážlivé výroky útočníka Tomáše Vlasáka na adresu ředitele soutěže Stanislava Šulce.

Tagy: hokej extraliga

Zdroje: ČTK