Dnes je pondělí 28. dubna 2025., Svátek má Vlastislav
Počasí dnes 19°C Jasno

Mohl být nejdražším fotbalistou všech dob. Ronaldo ale řekl Číňanům NE

30. 12. 2016 – 13:50 | Fotbal | roj | Diskuze:

Mohl být nejdražším fotbalistou všech dob. Ronaldo ale řekl Číňanům NE
Cristiano Ronaldo odmítl astronomickou nabídku od nejmenovaného čínského fotbalového klubu | zdroj: Profimedia

Portugalská fotbalová hvězda Cristiano Ronaldo mohla být nejdražším fotbalistou všech dob. Jeden z čínských klubů za něj nabízel rekordních 300 milionů eur (zhruba 8,1 miliardy korun), uvedl hráčův agent Jorge Mendes. Nejlepší hráč světa a klíčová opora Realu Madrid ale "nabídku, která se neodmítá" odmítl.

Aktuálně nejdražším fotbalistou historie je Francouz Paul Pogba, jehož letní transfer z Juvetusu Turín přišel Manchester na 100 milionů eur.

Čínská liga v posledních dnech láká zvučná jména, aby získala na prestiži. Pro hráče má přitom připraveny královské platy. Ronalda, jenž minulý měsíc prodloužil s madridským klubem kontrakt do roku 2021, zájemce podle Mendesových slov lákal na roční gáži přesahující 100 milionů eur, zhruba čtyřnásobek toho, kolik nyní pobírá ve Španělsku.

"Jenže peníze nejsou všechno. Real je jeho život, Cristiano je tam šťastný a do Číny v žádném případě nepůjde. Čínský trh je nový, může koupit spoustu hráčů, ale ne Cristiana," citovala agenta italská televizní stanice Sky Sports.

Ronaldův někdejší spoluhráč z Manchesteru United Argentinec Carlos Tévez se však přesvědčit nechal a kontrakt s klubem Šanghaj Šen-chua na roční gáži z něj činí podle odhadů tisku aktuálně nejlépe placeného fotbalistu planety.

Čína touží do 30 let ovládnout fotbal, dokonce se mluví o tom, že je to nařízení tamní vlády. Jejím argumentem jsou zatím peníze: v aktuálním pořadí pěti nejvyšších platů v nejpopulárnějším sportu světa její kluby zaujímají tři místa.

Předchozí článek

Homosexuálem v islámském světě: 'Spojují si nás i se satanismem'

Následující článek

Události roku 2016, které vstoupí do dějin