Moskva uspořádá na konci dubna MS v krasobruslení místo Tokia

- Sport autor: red

Moskva uspořádá mistrovství světa v krasobruslení, které po ničivém zemětřesení nemohlo hostit Tokio. Šampionát se uskuteční od 25. dubna do 1. května v moskevské Megasport Areně. Oznámila to dnes Mezinárodní bruslařská unie.

Poté co Japonsko postihla 11. března přírodní katastrofa a krasobruslařský šampionát musel být zrušen, nabídlo se šest zemí, že se hostitelství ujmou. Souhlas od ISU dnes dostala ruská metropole.

Moskva už stejnou akci uspořádala v roce 2005, ale v jiné aréně. Tehdy se závodilo v Lužnikách, nyní se krasobruslaři včetně českých adeptů na medaili Tomáše Vernera a Michala Březiny představí ve čtrnáctitisícové Megasport Areně, dějišti hokejového MS před čtyřmi lety.

Březina nevidí v posunu šampionátu, který měl v Tokiu začít v pondělí 21. března, velký problém. Po zranění a operaci v úvodu sezony má alespoň o měsíc více času na přípravu. "Mám trochu více času na to, abych stabilizoval svoje čtverné skoky. Z tohoto pohledu beru odložení šampionátu jako určitou výhodu," řekl Březina z německého Oberstdorfu, kde trénuje. Čtverný salchow a toeloop měl připravené už na mistrovství Evropy, kde mu ale nevyšly.

Do Prahy dorazí Pljuščenko

Na druhou stranu se krasobruslařům protáhne sezona a budou mít méně času připravit se na další rok. "Až do konce května mám v programu exhibice. Sezona bude delší a v létě budu mít v přípravě honičku," uvedl čtvrtý muž z loňského mistrovství světa.

Nově přidělený šampionát by neměl ohrozit exhibici Nebeské hrany za účasti nejlepších závodníků, která se má v Praze konat 15. dubna za účasti Jevgenije Pljuščenka či Vernera. Eva Šťastná z pořádající společnosti Sport Invest dnes řekla, že by se akce v Tesla Areně měla uskutečnit s plánovanou účastí.

Zájem převzít od japonské metropole pořadatelství krasobruslařského šampionátu projevily také Kanada (Vancouver), USA (Colorado Springs nebo Lake Placid), Finsko (Turku), Rakousko (Štýrský Hradec) a Chorvatsko (Záhřeb). V Tokiu by se mohlo závodit příští rok, neboť ve středu Japonsku nabídla ze solidarity své pořadatelství Francie.

Tagy: Moskva Tokio krasobruslení

Zdroje: ČTK