Motokrosař Michek vybojoval bronz na mistrovství světa

- Auto-moto autor: red

Martin Michek se stal prvním českým medailistou v seriálu motokrosového mistrovství světa po 35 letech.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Na francouzské trati v Lacapelle Marival dnes uhájil konečnou třetí pozici v hodnocení třídy MX3 a stal se pokračovatelem Jiřího Churavého a Zdeňka Velkého, kteří v roce 1976 získali stříbro a bronz v kubatuře do 125 ccm.

Jezdec týmu Orion Litomyšl - RS Petrol završil sezonu v šampionátu druhým místem v Grand Prix Francie, kde si na motocyklu KTM připsal druhou a třetí příčku. Zisk titulu potvrdil dvěma triumfy už pět jízd za sebou neporažený Julien Bill ze Švýcarska na hondě.
Michka v první jízdě i v konečné klasifikaci porazil ještě Francouz Milko Potisek z českého týmu UFO Racing. Český jezdec za ním zaostal o deset bodů.

Seriál měl nakonec jen osm dílů, poté co teprve v druhé polovině července motocyklová federace FIM zrušila zářijové závody ve Švýcarsku a Španělsku, navíc už na jaře se nejely původně plánované závody v Argentině a Brazílii. Naopak dodatečně byla do kalendáře zařazena na dnešek francouzská GP, čímž vznikla termínová kolize se světovým šampionátem prestižnějších motokrosových tříd MX1 a MX2, které hostil o víkendu západočeský Loket.

Tagy: medaile mistrovství

Zdroje: ČTK