Dnes je pondělí 25. ledna 2021., Svátek má Miloš
Počasí dnes 2°C Sněhové přeháňky

Mrůzkovi těsně utekl desátý titul mistra světa, domů si čeští kajakáři odvezou stříbro

Mrůzkovi těsně utekl desátý titul mistra světa, domů si čeští kajakáři odvezou stříbro
Hlídka singlkanoistů ČR | zdroj: Jan Homolka

Během prvních dní Mistrovství světa ve sjezdu na divoké vodě ve Valtellině dokázali čeští reprezentanti vybojovat už osm medailí. Ke včerejším pěti kovům z individuálního dlouhého sjezdu dnes čeští závodníci přidali další tři z týmového závodu. Kajakář Kamil Mrůzek navázal na svůj včerejší bronzový úspěch a spolu se svými týmovými kolegy vybojoval stříbro. O další dvě stříbrné medaile se postarali singlkanoisté a deblkanoisté.

Česká kajakářská hlídka šla do závodu v dlouhém sjezdu s velkými nadějemi. "O medaili jsme se poprat rozhodně chtěli, papírově jsme byli na třetí místo," říká Mrůzek, který spolu s Karlem Slepicou a Richardem Hálou v týmovém závodě na Mistrovství světa v italské Valtellině vybojoval stříbro.

"Jasnými favority byli po včerejším závodě Němci a dobře našlápnuto měli také Francouzi," vypočítává své soupeře Mrůzek. Obávané Němce se ale českým borcům podařilo porazit a od Francouzů dostali jen tři vteřiny. Pro Mrůzka je to po včerejší bronzové medaili z individuálního závodu na letošním světovém šampionátu už druhý trumf.

Stříbrný úspěch podpořily další dvě české hlídky a to singkanoisté a deblkanoisté. V singlech medaili vybojovali Ondřej Rolenc, Lukáš Novosad a Vladimír Slanina. Rolenc během své kariéry už získal nespočet medailí, včetně včerejší stříbrné z dlouhého sjezdu. Pro nováčka v reprezentaci Slaninu je naopak stříbrná medaile prvním světovým úspěchem v seniorské kategorii. O další stříbro se zasloužili deblířské posádky Lukáš Uncajtik s Davidem Lisickým, Filip Jelínek s Václavem Kristkem a Petr Veselý s Markem Rygelem. Poslední jmenovaní přidali dnešní medaili k té včerejší zlaté. Nejlépe ze všech států si vedli Francouzi, kteří brali zlato ve všech kategoriích.

Legenda sjezdu na divoké vodě Kamil Mrůzek se poprvé zúčastnil mistrovství světa už v roce 1996. Od té doby stihl nasbírat kromě dalších čtyř medailí devět titulů mistra světa, z toho jeden v individuálním závodě. Dnes si do své sbírky kajakář z Dukly přidal už čtrnáctý cenný kov, tentokrát stříbrný. "Doufám, že ještě příští rok ta dvacátá sezona klapne a nějakou tu medaili z vody vylovím, ať už tady ve Valtellině nebo někde jinde," říká Mrůzek s lyšáckým úsměvem.

Mrůzek patří do slavné kanoistické rodiny. Spolu se svou švagrovou Michalou Mrůzkovou se zasloužili o dvě z pěti individuálních medailí ve včerejším dlouhém závodě. Mrůzková se do vrcholového sportu vrátila po šestileté mateřské dovolené a hned v prvním mezinárodním závodě svým druhým místem dokázala, že její sportovní kariéra ještě zdaleka nekončí. Mrůzková je držitelkou šesti titulů mistra světa ve sjezdu na divoké vodě, ale také dvojnásobnou olympioničkou z Athén a Pekingu v rychlostní kanoistice.

Po změně programu pokračuje Mistrovství světa 2014 v pátek sprintovou kvalifikací, v sobotu se jede finále sprintu a týmů.            

Hlidka deblkanoistu CR Hlídka deblkanoistů ČR | zdroj: Jan Homolka

Zdroje:
Český svaz kanoistiky na divokých vodách

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,050 26,130
USD 21,410 21,530
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma