Dnes je úterý 26. ledna 2021., Svátek má Zora
Počasí dnes 1°C Občasné sněžení

Mužská štafeta útočila na medaili, nakonec je šestá

Mužská štafeta útočila na medaili, nakonec je šestá
Zlato ze štafety získalo po 11 letech Německo (v popředí Simon Schempp) před Norskem (na snímku Emil Hegle Svendsen) | zdroj: Profimedia.cz

Čtveřice českých biatlonistů Michal Krčmář, Jaroslav Soukup, Michal Šlesingr a Ondřej Moravec nastupovala do štafety na 7,5 kilometru s medailovými cíli. Naději měla ještě v závěrečném úseku, Moravci se ale nepovedla střelba. Češi tak skončili na šestém místě, zlato bralo po 11 letech Německo.

Závod dobře odstartoval Krčmář, který obě střelby zvládl čistě a udržel si tak kontakt s čelem závodu. Soukup díky tomu vyrazil už ze čtvrtého místa, ale hned v úvodu zlomil hůl a Šlesingrovi tak štafetu předával až na sedmém místě.

Šlesingr se díky bezchybné první střelbě rychle propracoval na třetí místo, které udržel i po dvou dobíjeních ve stoje.

Smůlu měl ale závěrečný Ondřej Moravec, který v první střelbě musel třikrát dobíjet. Ve druhé střelbě se mu navíc zasekla nábojnice a musel opět dobíjet i přesto, že zastřílel čistě. Střelnici tak opouštěl až jako šestý a umístění se mu až do cíle nepodařilo vylepšit. Na první místo Češi ztratili 55,1 sekundy.

Zlato získalo náskokem 15,4 sekundy nad Norskem Německo. To vybojovalo první příčku po dlouhých 11 letech. Francie do závěrečné etapy nasadila svého "zázračného" běžce Martina Fourcada, který svému týmu dokázal vytáhnout bronz. 

Zdroje:
Vlastní

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,090 26,170
USD 21,430 21,550
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma