Dnes je sobota 16. ledna 2021., Svátek má Ctirad
Počasí dnes -6°C Skoro zataženo

Na Euru se bude hrát s novým míčem Tango 12. Seznamte se s ním!

Na Euru se bude hrát s novým míčem Tango 12. Seznamte se s ním!
Image: 0130798055, License: Rights managed, Restrictions: Pre-approval required from content provider for exclusive licensing. Corbis represents exclusive rights to this image (with the exception of Germany where Corbis' representation is non-exclusive). Corbis represents exclusive rights to this image (with the exception of Austria where Corbis' representation is non-exclusive). Corbis represents exclusive rights to this image (with the exception of the Japan). Corbis represents exclusive rights to this image (with the exception of the United Kingdom)., The official EURO 2012 Tango 12 Adidas ball, Place: London, England, UK, Model Release: No or not aplicable, Credit line: Profimedia.cz, Corbis | zdroj: Archiv

Po vlně kritiky, která se snesla na minulý soutěžní balón Jabulani, se odborníci z adidasu zavřeli na dlouhé měsíce do laboratoře. Z jejich úsilí vznikl míč Tango 12, který se může pyšnit nálepkou nejtestovanější míč v historii.

 Adidas míč sice odtajnil už v lednu, ale hráči se s ním mohli seznámit až v posledních přátelských zápasech. Anglický záložník Ashley Young po zápase proti Norsku řekl: “S míčem se jde skvěle vpřed, hezky drží u nohy, takže se s ním výborně dribluje. Rozhodně pomáhá mojí hře.”

 Hráči jsou prý z míče nadšení. Můžeme jen doufat, že se to pozitivně projeví na hře všech týmů a že Euro 2012 budou pravé gólové hody.

-Michal Polák

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,150 26,230
USD 21,660 21,780
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma