Na hokejovém MS by se mělo hrát prodloužení tři na tři

- Hokej autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Nový model prodloužení s třemi hráči na obou stranách, který se ujal ve Švédsku a od letošní sezóny ho zavedla i kanadskoamerická NHL, by se měl objevit i na příštím světovém šampionátu. Možnou změnu pravidel schválila Mezinárodní hokejová federace IIHF. Definitivní potvrzení by mělo přijít do konce kalendářního roku.  

Český tým skončil na domácím šampionátu v Praze a Ostravě na čtvrtém místě

Český tým skončil na domácím šampionátu v Praze a Ostravě na čtvrtém místě,zdroj: Profimedia.cz

Snížení počtu hráčů na ledě se s ohledem na větší atraktivitu a vyšší počet vstřelených branek líbí fanoušků i řadě odborníků.

"Federace na pravidlu tři na tři pracuje a možná bude zavedeno již na mistrovství světa v Moskvě a v Petrohradu," uvedl prezident IIHF René Fasel při návštěvě Ruska.

Doposud se na MS stejně jako v české extralize a ve většině evropských lig prodloužení hraje ve čtyřech hráčích na obou stranách. "Jsem zastáncem toho, aby se pravidla IIHF a NHL přibližovala, a osobně jsem i příznivcem této myšlenky. Zda se to stihne, ale nevím," řekl ČTK generální sekretář Českého svazu ledního hokeje Martin Urban.

Přestože změnu pravidel musí vždy potvrdit kongres IIHF a další se uskuteční až při šampionátu v Moskvě, našli zástupci federace řešení. Úpravu v pravidlech již odsouhlasil vrcholný orgán, rada.

"Mluvili jsme o tom a návrh byl i schválený. Kongres by vše poté potvrdil dodatečně. Definitivní rozhodnutí by mělo padnout do konce roku, ještě je potřeba učinit určité legislativní kroky," řekl ČTK šéf slovenského hokeje Igor Nemeček, který je členem rady IIHF.

Tagy: Mistrovství světa v ledním hokeji IIHF

Zdroje: ČTK