Na hrot české reprezentace dosadil Bílek Tomáše Necida

- Sport autor: red

Trenér české fotbalové reprezentace Michal Bílek plánuje, že do středečního přípravného duelu v Dánsku nasadí od začátku pětičlennou zálohu a jediného hrotového útočníka Tomáše Necida.

V posledním zápase národního týmu v tomto roce chce na hřiště poslat všechny nominované hráče s výjimkou náhradního brankáře Jana Laštůvky, který bude krýt záda Petru Čechovi.

Bílek den před zápasem potvrdil, že tentokrát upustí od rozestavení 4-4-2, které národní tým v poslední době praktikoval. "Teď to změníme a budeme hrát na jednoho útočníka. Hráči to mají zažité v klubech, takže to pro ně budeme nic nového," řekl Bílek na tiskové konferenci v Aarhusu.

Již se rozhodl, že do útoku pošle proti Seveřanům jediného hrotového hráče Necida. "V minulých zápasech hrál velmi dobře. Oproti těm zápasům, které jsme odehráli dříve, udělal obrovský pokrok dopředu, hrál týmově, v obrovském pohybu a s chutí. Mimořádně se mu dařilo, proto nastoupí od začátku," prohlásil český trenér.

Bílek zvažuje nasazení dalších nováčků

Do základní jedenáctky postaví od začátku také plzeňského Jana Rezka, který by měl nastoupit na kraji zálohy. Další jména zatím Bílek neprozradil. "Bude ještě záležet na zdravotním stavu hráčů. Drobné problémy mají především plzeňští Petržela s Limberským. Dneska půjdou do tréninku a uvidíme, jak na tom budou," uvedl Bílek chvíli předtím, než český tým vyběhl na trávník dvacetitisícového stadionu s atletickou dráhou v Aarhusu. Na zápas je zatím podle dostupných informací prodáno zhruba devět tisíc vstupenek.

Bílek zvažuje, zda nepostavit od úvodního hvizdu vedle Rezka také dalšího novice olomouckého Michala Hubníka. "Mám dvě varianty. Nevylučuji, že zítra nastoupí na delší časový úsek nebo možná i od začátku," naznačil český trenér.

Šanci chce dát všem hráčům do pole. "Máme tu některé hráče, kteří toho zatím moc neodehráli. Do hry zasáhnou všichni vyjma Laštůvky, protože mám představu, že Petr Čech odchytá celý zápas," uvedl Bílek.

Souboj s Dánskem bude pro reprezentaci zkouška

Přestože souboj s Dánskem bude pro Čechy testem před březnovým duelem evropské kvalifikace ve Španělsku, Bílek přikládá výsledku značnou váhu. "Na konci roku je vždy příjemné i pro budoucnost, když ten závěr dopadne dobře. Hrajeme proti soupeři, který má velkou kvalitu. Chceme navázat na ty výkony z posledních dvou kvalifikačních zápasů, utkání zvládnout a pokud možno vyhrát," dodal.

Až přímo v Aarhusu se v úterý k týmu připojil obránce Zdeněk Pospěch, který přicestoval rovnou ze svého klubu FC Kodaň. "Těším se. Hraju tady v Dánsku, s některými kluky se znám a nastupuji proti nim tady v lize, takže je to pro mě speciální zápas," řekl Pospěch novinářům.

V Kodani se před odjezdem s některými spoluhráči špičkoval. "Proběhlo tam něco malého v tom smyslu, že prý asi prohrajeme. Já si to nemyslím," uvedl s úsměvem Pospěch. "Hrál jsem tady v Aarhusu jednou a nestálo to za nic. Doufám, že zítra to bude lepší a vyhrajeme," dodal.

Tagy: fotbal Dánsko reprezentace Bílek

Zdroje: ČTK