Na trávě se potkával s Beckhamem a Poborským. Pak se z ďábla stal kazatel

- Fotbal autor: art

Býval klasickým fotbalistou, randil s modelkou a z národního týmu Severního Irska ho nevyloučili pro nic jiného než proto, že si výrazně protáhl večerku. Propocený dres Manchesteru United ale Philip Mulryne vyměnil za sutanu.

Poznáváte ho? Tak teď vypadá Philip Mulryne

Poznáváte ho? Tak teď vypadá Philip Mulryne,zdroj: repro youtube

Bývalý Rudý ďábel složil v září řeholní slib, o víkendu byl v Dublinu vysvěcen na jáhna a na jaře by se měl stát knězem.

Osmatřicetiletý Mulryne prošel mládežnickými týmy Manchesteru United, ale v mužstvu nabitém hvězdami se neprosadil. Na Old Trafford se potkával s Davidem Beckhamem, Paulem Scholesem i Karlem Poborským, ale pořádnou šanci v týmu "Rudých ďáblů" nedostal.

V anglické lize odehrál za Manchester jediný zápas a v roce 1999 odešel do Norwiche, kde strávil většinu kariéry. V roce 2004 mu pomohl k postupu do Premier League, v níž si připsal dalších deset startů, než klub opět sestoupil. Mulryne poté odešel do Cardiffu a jeho kariéra postupně uvadala.

V roce 2005 si s klubovým spoluhráčem Jeffem Whitleym na reprezentačním srazu zaflámovali a kouč Lawrie Sanchez je vyřadil z kádru. Tím jeho působení v národním mužstvu skončilo. Za Severní Irsko odehrál 27 zápasů a dal tři góly včetně branky českému týmu v kvalifikaci mistrovství světa 2002 při porážce 1:3 v Teplicích.

Jako fotbalista si užíval života, jeho přítelkyní byla modelka Nicola Chapmanová. V roce 2008 však s fotbalem skončil a již rok nato se začal připravovat na kněžskou dráhu. Dva roky studoval filozofii, pak další dva roky teologii v rodném Belfastu.

"Vím, že změnil svůj život a hodně se věnoval charitě. Pravidelně pomáhal bezdomovcům. Ale pořád jsem v šoku z toho, že zrovna tohle bere jako své poslání," řekl někdejší Mulryneho spoluhráč z Norwiche i reprezentace Paul McVeigh. "Jsem si ale jistý, že to nebere na lehkou váhu," uvedl.

Tagy: Manchester United sportovní zajímavosti a kuriozity

Zdroje: ČTK