Dnes je neděle 17. ledna 2021., Svátek má Drahoslav
Počasí dnes -9°C Polojasno

Na Zlaté tretře bude poprvé startovat olympijská vítězka Jelimová

Na Zlaté tretře bude poprvé startovat olympijská vítězka Jelimová
Kenya's Pamela Jelimo runs to win the women's 800m semifinal 2 at the National stadium as part of the 2008 Beijing Olympic Games on August 16, 2008. Kenya's Pamela Jelimo won ahead of Morocco's Hasna Benhassi and Russia's Ekaterina Kostetskaya. AFP PHOTO / JOE KLAMAR | zdroj: Archiv

Atletického mítinku Zlatá tretra Ostrava se letos v květnu poprvé zúčastní keňská půlkařka Pamela Jelimová. Start čerstvé halové mistryně světa a olympijské vítězky, s níž se do programu mítinku vrátí po roční přestávce běh žen na 800 m, oznámili organizátoři v tiskové zprávě.

Nyní dvaadvacetiletá Jelimová zazářila v olympijském roce 2008, kdy se zlepšila na 1:54,01, což je třetí nejrychlejší čas historie. Pak však přišla léta zranění a poklesu formy, z nichž se Jelimová "vynořila" před třemi týdny na halovém MS. V Istanbulu získala v keňském rekordu 1:58,83 zlatou medaili. Organizátoři chtějí v Ostravě připravit běh, v němž by mohla Keňanka útočit na rekord mítinku 1:57,72 Mosambičanky Marie Mutolaové z roku 2004. Největší hvězdou Zlaté tretry, která se letos koná 25. května, bude stejně jako v minulých letech jamajský sprinter Usain Bolt. Na stadionu ve Vítkovicích se dále přestaví například americký čtvrtkař LaShawn Merritt, světový rekordman v běhu na 110 m překážek Dayron Robles z Kuby či halový mistr světa ve skoku o tyči Renaud Lavillenie z Francie. Tradičně nebude chybět česká špička v čele s olympijskou vítězkou v oštěpu Barborou Špotákovou.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,150 26,230
USD 21,660 21,780
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma