Nadějný začátek sezony! Ledecká dojela v italské Carezze druhá

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 15. 12. 2016 16:10) - Lyžování autor: roj

Ester Ledecká rozjela úvod snowboardové sezony nadějně. V úvodním závodě Světového poháru v paralelním obřím slalomu v italské Cerveze dojela jako druhá. Překonala ji jen Rakušanka Ina Meschiková, která ji ve finálové jízdě předjela o sedm setin sekundy.

Ester Ledecká dojela na úvodním závodu Světového poháru v paralelním obřím slalomu v italské Carezze

Ester Ledecká dojela na úvodním závodu Světového poháru v paralelním obřím slalomu v italské Carezze,zdroj: Profimedia.cz

V minulé sezoně vyhrála Ledecká všechny tři paralelní obří slalomy, do kterých nastoupila, a nevyhrála v něm poprvé od února 2015. "Nejsem zklamaná, určitě nejsem. Mám radost. Je to skvělý, stříbro je super, protože je to svěťák, nejvyšší soutěž, takže mám radost," řekla Ledecká Radiožurnálu.

Jednadvacetiletá "obojživelnice" Ledecká zahájila sezonu před dvěma týdny Světovým pohárem ve sjezdovém lyžování v Lake Louise, kde ve všech třech závodech bodovala.

Na snowboardu loňská mistryně světa v paralelním slalomu závodila poprvé od března a potvrdila dobrou formu už v kvalifikaci, v níž nestačila pouze na Rusku Aljonu Zavarzinovou.

V Carezze, kde před čtyřmi lety debutovala v SP, čekaly Ledeckou ve vyřazovacích jízdách postupně čtyři Rakušanky. Česká reprezentantka vyřadila Claudii Rieglerovou, Sabine Schöffmannovou a v semifinále olympijskou vítězku ve slalomu Julii Dujmovitsovou.

Přemožitelku našla až ve finále, v němž těsně podlehla Meschikové, jež v 26 letech zaznamenala první vítězství v kariéře.

"Bylo to těsný. Ina zajela skvělou jízdu. Já jsem se taky snažila podat to nejlepší, co jsem v sobě měla, ale bohužel to protentokrát nestačilo," řekla Ledecká.

Ledecká večer před závodem vynechala losování, protože měla teplotu, škrábalo ji v krku a nebylo jisté, zda pojede. "Ráno jsem se probudila bez teploty, takže jsme se rozhodli, že pojedu. Bylo mi trošku blbě, ale když už jsem se rozhodla jet, tak nejsou výmluvy a jede se naplno," řekla.

Nachlazení si možná způsobila sama, protože si po návratu z Kanady naložila velkou porci tréninku. "Přehodila jsem po přesunu rychle a cítila se možná až moc dobře, tak jsem si dala víc tréninků, než bych měla. Měla jsem být na sebe opatrnější, poslouchat víc trenéry a být v klidu. Je možné, že to hrálo roli," uvažovala.

Krátce po Meschikové zvýraznil úspěch Rakušanů čtyřnásobný mistr světa Benjamin Karl, který se dočkal vítězství v SP po pětileté pauze.

Světový pohár snowboardistů pokračuje v sobotu v Cortině d'Ampezzo.

Tagy: česká snowboardistka

Zdroje: ČTK