Nejsem schopná závodit v Soči, oznámila zdrcená Vonnová

- Lyžování autor: Danica Klein

Americká lyžařská hvězda Lindsey Vonnová nebude na olympijských hrách v Soči obhajovat zlato ve sjezdu z Vancouveru. Čtyřnásobnou vítězku Světového poháru nepustí do Soči zraněné pravé koleno, s nímž byla loni v únoru po mistrovství světa na operaci. 

Lindsey Vonn s Tigerem Woodsem

Lindsey Vonn s Tigerem Woodsem,zdroj: Getty Images

"Jsem zdrcená, že musím oznámit, že nejsem schopná závodit v Soči. Dělala jsem, co se dalo, abych se vyrovnala s faktem, že nemám přední zkřížený vaz, ale koleno je prostě příliš nestabilní na to, abych mohla soutěžit na této úrovni," uvedla dnes Vonnová na svém webu. 

Devětadvacetiletá královna rychlostních disciplín se zranila na loňském mistrovství světa ve Schladmingu v superobřím slalomu. Při pádu si přetrhla zkřížený i postranní vaz a zlomila si i hlavici holenní kosti. Ještě v únoru ve Vailu se podrobila operaci a na lyže se postavila po sedmi měsících. 

Její návrat do Světového poháru zpomalil listopadový pád v tréninku, při němž si koleno znovu poranila. Na začátku prosince absolvovala Vonnová tři závody ve svém oblíbeném Lake Louise, kde bylo jejím nejlepším výsledkem páté místo v super-G. Poté ještě před Vánoci zkusila sjezd ve Val d'Isére, při němž si však koleno zhmoždila a kloub jí začal otékat. 

Vítězka 59 závodů Světového poháru poté oznámila, že další závody vynechá a plánovala se postavit na start až v únoru v Soči. Nakonec však vzdala i tuto snahu a podrobí se dalšímu chirurgickému zákroku. "Brzy půjdu na operaci, abych byla příští únor připravená na mistrovství světa doma ve Vailu," dodala Vonnová

Přítelkyně světové golfové jedničky Tigera Woodse měla v Soči kromě zlata ze sjezdu obhajovat i bronz ze super-G. Ve sbírce má také pět medailí z mistrovství světa včetně dvou zlatých. 

Tagy: Olympiáda v Soči zranění kolena americká lyžařka neúčast

Zdroje: ČTK