Slováci jedou do Soči bez Šatana

- Hokej autor: Danica Klein

Všech 14 slovenských hokejistů, kteří se v této sezoně objevili v NHL, zařadil český trenér Vladimír Vůjtek starší do konečné pětadvacetičlenné nominace Slovenska na únorové olympijské hry v Soči. Nechybí mezi nimi i momentálně zraněné hvězdy - obránce Ľubomír Višňovský z New Yorku Islanders a útočník Marián Gáborík z Minnesoty. 

Miroslav Šatan

Miroslav Šatan,zdroj: Getty Images

Na svou pátou olympiádu se nepodívá devětatřicetiletý útočník Miroslav Šatan ze Slovanu Bratislava. Ten po pauze začal hrát v Kontinentální lize až v prosinci a v devíti zápasech zaznamenal dvě branky. 

Vůjtek má v kádru vedle hlavních hvězd Višňovského a Gáboríka také obránce Zdena Cháru, kapitána Bostonu, či kanonýra Mariána Hossu z Chicaga. Dalšími hráči z NHL jsou brankáři Jaroslav Halák ze St. Louis, Peter Budaj z Montrealu, obránci Andrej Meszároš z Philadelphie, Andrej Sekera z Carolina a Martin Marinčin, který se prosadil do kádru Edmontonu z farmy v Oklahomě. 

V útoku bude Vůjtek sázet také na zkušeného Michala Handzuše z Chicaga, Tomáše Kopeckého z Floridy, mladíky Tomáše Tatara z Detroitu a Richarda Pánika z Tampy Bay. Sedm zápasů v NHL v této sezoně sehrál také Tomáš Jurčo za Detroit, ale momentálně je zpět na farmě v Grand Rapids. 

Překvapením ve výběru je jediný zástupce slovenské extraligy - útočník Tomáš Marcinko z Košic. Doma hrají také bek Michal Sersen a útočníci Milan Bartovič, Michel Miklík, Peter Ölvecký, kteří ale hájí barvy Slovanu Bratislava v KHL. Ve stejné soutěži nastupuje i zbylých šest hráčů kádru. Slováci se utkají v základní skupině A s USA, Slovinskem a Ruskem. 

Nominace Slovenska na olympijské hry v Soči (12.-23. února): 

Brankáři: Peter Budaj (Montreal/NHL), Jaroslav Halák (St. Louis/NHL), Ján Laco (Doněck/KHL), 

Obránci: Ivan Baranka (Omsk/KHL), Dominik Graňák (Dynamo Moskva/KHL), Zdeno Chára (Boston/NHL), Martin Marinčin (Edmonton Oilers/NHL), Andrej Meszároš (Philadelphia/NHL), Andrej Sekera (Carolina/NHL), Michal Sersen (Slovan Bratislava/KHL), Ľubomír Višňovský (New York Islanders/NHL), 

Útočníci: Milan Bartovič, Michel Miklík, Peter Ölvecký (oba Slovan Bratislava/KHL), Michal Handzuš, Marián Hossa (oba Chicago/NHL), Tomáš Marcinko (Košice), Marián Gáborík (Columbus/NHL), Marcel Hossa (Dinamo Riga/KHL), Tomáš Jurčo (Grand Rapids/AHL), Tomáš Kopecký (Florida/NHL), Richard Pánik (Tampa Bay/NHL), Tomáš Surový (Dinamo Minsk/KHL), Tomáš Tatar (Detrot Red/NHL), Tomáš Záborský (Ufa/KHL). 

Tagy: nominace Olympiáda v Soči Slovenská hokejová reprezentace

Zdroje: ČTK