Německo porazilo Portugalce, Nizozemci nečekaně padli s Dánskem

KHARKOV, UKRAINE - JUNE 09: Michael Krohn-Dehli of Denmark scores their first goal past Maarten Stekelenburg of Netherlands during the UEFA EURO 2012 group B match between Netherlands and Denmark at Metalist Stadium on June 9, 2012 in Kharkov, Ukraine. (Photo by Julian Finney/Getty Images) | zdroj: tisková zpráva

Start skupiny B na fotbalovém mistrovství Evropy v ukrajinském Charkově přinesl překvapení na účet favorizovaného Nizozemska, které podlehlo Dánsku 0:1. Porážku úřadujícím vicemistrům světa připravil gólem ze 24. minuty Michael Krohn-Dehli. V druhém zápase přehrálo Německo Portugalce rovněž 1:0, jediný gól vstřelil v 73. minutě útočník Gomez. Portugalci trefili v zápase dvakrát břevno.

Nizozemsko - Dánsko 0:1 (0:1) Branka: 24. Krohn-Dehli. Rozhodčí: Skomina - Arhar, Žunič (všichni Slovin.). ŽK: Van Bommel - S. Poulsen, Kvist. Diváci: 35.923. Nizozemsko: Stekelenburg - Van der Wiel (85. Kuijt), Heitinga, Vlaar, Willems - Van Bommel, N. De Jong (71. Van der Vaart) - Robben, Sneijder, Afellay (71. Huntelaar) - Van Persie. Trenér: Van Marwijk. Dánsko: Andersen - Jacobsen, Kjaer, Agger, S. Poulsen - Kvist, Zimling - Rommedahl (84. Mikkelsen), Eriksen (74. Schöne), Krohn-Dehli - Bendtner. Trenér: Olsen. Německo - Portugalsko 1:0 (0:0) Branka: 73. Gomez. Rozhodčí: Lannoy - Cano, Annonier (všichni Fr.). ŽK: Badstuber, Boateng - Postiga, Coentrao. Diváci: 32.990. Německo: Neuer - Boateng, Badstuber, Hummels, Lahm - Schweinsteiger, Khedira - Müller (90.+3 Bender), Özil (87. Kroos), Podolski - Gomez (80. Klose). Trenér: Löw. Portugalsko: Rui Patrício - Pereira, Bruno Alves, Pepe, Coentrao - Meireles (80. Varela), Veloso, Moutinho - Nani, Postiga (70. Oliveira), Ronaldo. Trenér: Bento.