Nesrovnalosti v extraligové Mladé Boleslavi: Ředitel připustil pochybení

- Sport autor: red

Nový ředitel hokejového klubu BK Mladá Boleslav Václav Hořejší se v úterý sešel s šéfem extraligy Stanislavem Šulcem, aby mu objasnil důvody nesrovnalostí v Situační zprávě, kterou kluby předkládají před startem nové sezony.

Připustil při tom pochybení a zároveň dodal dokumenty, které Středočeši neměli připravené během kontroly údajů, jíž byly všechny kluby letos poprvé podrobeny.
Hořejší přiznal, že Mladoboleslavští si nepočínali tak, jak si situace vyžadovala. "Nenazval bych to přímo chybou, spíše podceněním závažnosti situace. Ve chvíli, kdy se ohlásí kontrola a nejsou k dispozici připravené všechny potřebné dokumenty, je to špatně," řekl Hořejší.

V krajním případě hrozí Boleslavi až vyloučení z extraligy

Poté, co klub při licenčním řízení nepřiznal šest závazků, které odhalila až kontrola Asociace profesionálních klubů ledního hokeje (APK LH), hrozí Mladé Boleslavi trest, který bude patrně finančního rázu. V krajním případě je však možné i vyloučení klubu z rozehrané soutěže. Čtyři z těchto závazků přitom Středočeši již uhradili, dva ještě ne. Dluhy mají stále vůči prvoligové Jihlavě a brankáři Janu Cháberovi.

Hořejšího mrzí, jak zašla celá věc daleko a že ji doprovázely i mediální přestřelky. "Vypadalo to, že říkáme, že pochybila kontrola, ale tak to samozřejmě nebylo. Mělo zaznít, že ta kontrola byla v pořádku, ale neměla k dispozici vše potřebné, co s ní mělo souviset," vysvětlil.

Sám se snažil celou záležitost urovnat. "Byl jsem osobně u pana Šulce a pana Brabence, který kontrolu prováděl. Dodal jsem potřebné podklady, které během kontroly nebyly předloženy, a věřím, že nyní již bude vše v pořádku," uvedl Hořejší.

"Snažíme se o nápravu"

S ohledem na skutečnosti, které vyšly najevo, svolal ředitel extraligy Šulc na pondělí 13. prosince mimořádnou valnou hromadu. Na setkání zástupců klubů ve Velké Bíteši se má podle Licenčního řádu pro účast v české nejvyšší soutěži hlasovat o vyloučení Mladé Boleslavi z extraligy.

Mladoboleslavský ředitel věří, že tak daleko celá věc nezajde, nicméně netuší, zda klub přes uvedení věcí do pořádku neobdrží trest v podobě finanční pokuty. "Neumím říct, jak to celé dopadne. Udělal jsem vše proto, aby byly věci uvedeny na pravou míru a byl v tom pořádek. Nyní je vypracovávána zpráva pro APK a ta v pondělí rozhodne," řekl Hořejší.

Sám tak prožívá ostrý start ve funkci, do níž byl teprve před pár dny dosazen. "S tím jsem do toho ovšem šel," uzavřel Hořejší.

Tagy: hokej extraliga

Zdroje: ČTK