Neuwirtha má v obraně Baníku nahradit Adámik z Banské Bystrice

- Sport autor: red

Náhradou za stopera Aleše Neuwirtha, který odešel do Plzně, by se v Ostravě měl stát banskobystrický fotbalista Jozef Adámik. Pětadvacetiletý střední obránce dostal od Baníku nabídku k přestupu, o němž by oba kluby měly jednat v úvodu týdne.

Adámika si ve svém bývalém působišti vytypoval trenér Karol Marko, který ho v Dukle před odchodem do Ostravy vedl. Hráč už má za sebou i telefonát s předsedou představenstva Baníku Jakubem Kahounem.

"Po panu Kahounovi mi telefonoval i trenér Marko, že o mě mají zájem. Už je to jen na dohodě mezi kluby," uvedl Adámik pro deník Šport.

Schůzka na začátku týdne

Zájmům slezského klubu nahrává i skutečnost, že Adámikovi skončí v květnu v Dukle smlouva a byl by pak k mání zadarmo. Rodák z Komárna, který vstřelil na podzim jeden gól, by se brzy mohl stát na Bazalech i vůdčí personou zadních řad. Kontrakty totiž v létě vyprší zkušeným stoperům Fernandu Nevesovi i Renému Bolfovi a zatím tak není jisté, zda na Bazalech zůstanou.

"S velkou pravděpodobností se s představiteli Baníku sejdeme začátkem příštího týdne," řekl pro slovenský list prezident Dukly Tomáš Geist.

Tagy: fotbal banik

Zdroje: ČTK