Nibali se vrátil do čela, König byl v horské etapě Tour osmý

- Cyklistika autor: Michal Polák

Po horské 10. etapě Tour de France získal zpátky žlutý dres lídra Ital Vincenzo Nibali a úspěšný den prožil také Leopold König, který obsadil osmé místo. Český cyklista a lídr stáje NettApp se posunul v průběžném pořadí na 21. příčku. Nejtěžší etapový závod dnes přišel o další z hvězd Alberta Contadora, jenž si poranil při pádu ve sjezdu koleno.

Vincenzo Nibali

Vincenzo Nibali,zdroj: Getty Images

Desáté dějství z Mylhúz na vrchol La Planche des Belles Filles dlouhé 161,5 km bylo pro peloton první horskou zkouškou, v níž König obstál výborně. Na vítěze etapy a hlavní hvězdu stáje Astana Nibaliho ztratil 50 sekund. Celkově má König manko necelých osm a půl minuty. 

Pro Contadora skončil závod, který vyhrál v letech 2007 a 2009, zhruba 80 km před cílem. Po těžkém pádu ve sjezdu z druhé vrchařské prémie a ošetření kolena ještě chvíli v bolestech šlapal, ale pak odstoupil. Po loňském šampionovi Chrisi Froomeovi Tour přišla o další velkou hvězdu a zároveň Nibalimu ubyl další hlavní rival. 

Po dnešním závěrečném dni v pohoří Vogéz vede Nibali o téměř dvě a půl minuty před Australanem Richiem Portem. V úterý mají jezdci první volný 

Tagy: Francie Tour de France desátá etapa

Zdroje: ČTK