Novináři mne nepochopili, do slovenské reprezentace nemířím, tvrdí Říha

- Hokej autor: Danica Klein

Český hokejový trenér Miloš Říha se hodlá plně soustředit na práci na střídačce Petrohradu a momentálně nemá ambice převzít slovenskou reprezentaci.

Dvaapadesátiletý kouč dementoval informace deníku Izvestija, podle nichž by rád už nyní národní tým převzal po Kanaďanovi Glenu Hanlonovi. Novináři prý jeho slova špatně pochopili nebo nepřesně citovali.

"Nic jiného mě nezajímá"

"Je to stejné jako v případě, kdy jsem mluvil o možnosti trénovat ruskou reprezentaci. Nemluvil jsem o tom, že chci trénovat slovenskou reprezentaci. Řekl jsem, že kdybych dostal nabídku v době, kdy bude moje smlouva s Petrohradem končit, mohlo by to pro mě být zajímavé. Momentálně jsem trenérem Petrohradu a nic jiného mě nezajímá," uvedl Říha pro deník Sport-Express.

Říha má sice podle svých slov ve smlouvě zanesen bod, že v případě zájmu může trénovat reprezentační tým, žádnou oficiální nabídku ale nedostal. Neoslovili jej ani zástupci slovenského svazu. "Otázkou reprezentačního trenéra se budeme zabývat pravděpodobně až v polovině srpna po návratu z dovolených," uvedl nový generální sekretář svazu Otto Sykora.

Tagy: hokej KHL

Zdroje: ČTK