Dnes je sobota 19. června 2021., Svátek má Leoš
Počasí dnes 33°C Místy bouřky

O osudu Bystroně rozhodne disciplinárka UEFA ve čtvrtek

O osudu Bystroně rozhodne disciplinárka UEFA ve čtvrtek
V pražské Synot Tip areně se 24. srpna 2011 odehrálo 4. předkolo Ligy Mistru mezi celky FC Viktoria Plzeň a FC Kodaň. Na snímku David Bystroň. MILAN KAMMERMAYER / MEDIAFAX | zdroj: tisková zpráva

O trestu pro plzeňského fotbalistu Davida Bystroně, který měl pozitivní dopingový test, rozhodne disciplinární komise UEFA ve čtvrtek. Stoperovi českého mistra hrozí napomenutí až trest zákazu činnosti na čtyři roky. Očekává se však obvyklý dvouletý trest.

"Ve středu bude disciplinárka řešit, jestli se případ bude vůbec projednávat. Pokud se tak stane, ve čtvrtek bude vynesen verdikt," řekl dnes ČTK generální sekretář Fotbalové asociace ČR a člen disciplinární komise UEFA Rudolf Řepka. Třicetiletý Bystroň neprošel dopingovou kontrolou po listopadovém utkání Ligy mistrů proti Borisovu, ve kterém Plzeň vyhrála 1:0. Od konce minulého roku má automaticky zastavenou činnost. Prohřešek proti dopingovým pravidlům potvrdil 12. ledna také vzorek B. Bývalý klíčový muž plzeňské defenzivy se na svou žádost připravuje individuálně. K dopingovému případu se nevyjadřuje. Jakou nedovolenou látku u něj kontrola odhalila, dosud nebylo zveřejněno. Plzni trest nehrozí. Klub je potrestaný až v případě prokázání řízeného dopingu u více hráčů.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 25,500 25,600
USD 21,510 21,650
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma