Dnes je čtvrtek 8. prosince 2022., Svátek má Květoslava
Počasí dnes 0°C Smíšené přeháňky

O post prezidenta ČSLH se bude ucházet pět kandidátů, Bříza odstoupil

O post prezidenta ČSLH se bude ucházet pět kandidátů, Bříza odstoupil
Petr Bříza | zdroj: Profimedia

Petr Bříza nebude v sobotu kandidovat na post prezidenta Českého svazu ledního hokeje (ČSLH). Po jeho odstoupení zůstalo pět kandidátů.

Bývalý brankář, který je v současnosti viceprezidentem hokejového svazu, se chce soustředit na práci v Mezinárodní hokejové federaci (IIHF) a organizaci mistrovství světa v roce 2024. Bříza je šéfem organizačního výboru šampionátu, který budou hostit Praha a Ostrava.

„Avizoval jsem již předem, že neuvažuji o svém zapojení do letošních voleb ČSLH. Vážil jsem si ale silné podpory a vnímal jsem ji vždy s respektem a pokorou. Právě z těchto důvodů jsem požádal ještě o několik dní na rozmyšlenou,“ uvedl Bříza v prohlášení a poděkoval všem subjektům, které jej na post prezidenta ČSLH navrhly.

Druhý muž českého i světového hokeje od roku 2020 v ČSLH oficiálně zastupuje oblast výkonnostního sportu, i proto ocenil osoby, které se podílejí na rozvoji hokeje na krajských úrovních a v menších klubech. „Ti všichni jsou zásadně důležitým základem pro budoucí fungování celého systému ledního hokeje v České republice,“ podotkl Bříza.

Prvním důvodem, proč se rozhodl neusilovat o nahrazení odstupujícího Tomáše Krále, je jeho pozice viceprezidenta IIHF. „Silně cítím svůj závazek vůči všem členům IIHF vykonávat tuto funkci s plnou odpovědností a nasazením,“ řekl Bříza.

A vedle toho se chce maximálně soustředit na organizování MS 2024. „Přeji si dosáhnout pro Český hokej podobných ekonomických výsledků jako při mistrovství světa v roce 2015, které bylo absolutně nejúspěšnější v historii všech světových šampionátů,“ uvedl Bříza a poukázal na současnou složitou situaci ve světě. „V nejisté době možných nových covidových pandemií i v době aktuální politické, společenské i hospodářské nejistoty je organizace úspěšného mistrovství světa enormně složitou výzvou,“ prohlásil.

Po Břízově odstoupení zůstalo pět kandidátů, jejich nominace předložily ve stanovené lhůtě oprávněné subjekty. Krále mohou nahradit Otakar Černý, Alois Hadamczik, Dominik Hašek, Bedřich Ščerban, nebo Jiří Šlégr.

Král šéfoval českému hokeji od roku 2008 a odchod z funkce oznámil loni v září po zveřejnění informací, že za minulého režimu spolupracoval s vojenskou kontrarozvědkou StB. Jeho nástupce by měl být znám v sobotu, kdy je na programu konference ČSLH. Delegáty s hlasem rozhodujícím jsou na konferenci prezident ČSLH (1), viceprezidenti ČSLH (3), předseda dozorčí rady ČSLH (1), zástupci Tipsport extraligy (14), zástupci Chance ligy (14), zástupci II. ligy ČR (14), zástupci krajských výkonných výborů ČSLH (14) a zástupce ligy žen (1). Vzhledem k tomu, že prezident a jeden z viceprezidentů ČSLH rezignovali, je jejich nástupce oprávněno volit 60 delegátů.

Zdroje:

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 7.12.2022 Exchange s.r.o.

EUR 24,280 24,400
USD 23,110 23,290
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma