Počasí dnes 7°C Občasný déšť

Oba týmy z Manchesteru vyhrály, United udolali Arsenal s Rosickým

Fotbalisté Manchesteru City porazili v 22. kole anglické ligy Tottenham 3:2, rozhodl o tom Mario Balotelli gólem z penalty ve čtvrté nastavené minutě. Lídr tabulky tak udržel tříbodový náskok před Manchesterem United, který ve šlágru kola zvítězil 2:1 na hřišti Arsenalu.

Zatímco první půle příliš vzruchu nenabídla, úvodní dvacetiminutovka druhé půle byla dokonalou přestřelkou. Nejprve poslal City do vedení Nasri a o tři minuty později zvýšil po rohovém kopu stoper Lescott. Jenže uběhla sotva minuta a stoper domácích Savič zle neodhadl dlouhý nákop, k míči se dostal Defoe a snížil. Navíc za dalších pět minut vyrovnal parádní točenou střelou Bale. Už se zdálo, že City poprvé sezoně doma nevyhraje, ale v nastavení vybojoval faul ve vápně Balotelli a sám zařídil již 16. domácí vítězství v řadě a vylepšení klubového rekordu. httpv://www.youtube.com/watch?v=4AEQDqqVQyQ V základní sestavě Arsenalu se poprvé od října objevil český záložník Tomáš Rosický, který patřil k nejaktivnějším hráčům domácích. V nastavení první půle ale mohl jen sledovat, jak Giggs nacentroval na zadní tyč a Valencia poslal hlavou United do vedení. V druhé půli vyběhl na hřiště zcela jiný Arsenal a Manchester se ze všech sil bránil. Hlavní podíl na tom měl právě Rosický, který připravil vyloženou šanci pro Van Persieho, ale ten zklamal. Kapitán české reprezentace poté mohl srovnat sám, ale jeho gólovou střelu zablokoval Evra. Arsenal se pak přece jen dočkal a znovu u toho byl Rosický. Rozjel akci, ve které pokračoval mladík Oxlade-Chamberlain a jeho přihrávku zužitkoval v gól Van Persie. Zaznamenal tak už svůj 19. zásah v sezoně. Jenže poslední slovo měl znovu Manchester a Wellbeck po Valenciově akci zařídil vítězný gól pro United. Arsenal tak na pátém místě tabulky ztrácí na čelo už 18 bodů, navíc má pětibodový odstup od čtvrté příčky, znamenající postup do Ligy mistrů. httpv://www.youtube.com/watch?v=Ug75pQ_KKS8