Ostrava fotbalový stadion stavět nebude, zrekonstruuje Vítkovice

- Sport autor: red

Nový fotbalový stadion se v Ostravě zatím stavět nebude. Představitelé města se rozhodli, že přestaví a zrenovují stadion ve Vítkovicích, přestože primátor Petr Kajnar loni v lednu oficiálně slíbil, že do roku 2013 vyroste v Ostravě nová fotbalová aréna.

"Asi jsme se unáhlili, momentálně na to nemáme finanční zdroje," řekl Kajnar na středeční tiskové konferenci. Podle něj už není vybudování nového stadionu na pořadu dne, město o něm prý však výhledově nepřestává uvažovat.

Termín dokončení se odhaduje na přelom roku 2013 a 2014

Původní plán vedení ostravské radnice se po podzimních komunálních volbách úplně zhroutil. Zastupitelé nyní po třinácti měsících váhání definitivně ustoupili od výstavby nového stadionu na zelené louce a v nákladu 400 milionů korun hodlají zrekonstruovat městský stadion ve Vítkovicích tak, aby splňoval parametry pro pořádání vrcholných sportovních akcí. Termín dokončení se odhaduje na přelom roku 2013 a 2014.

Polemika kolem stadionu se bytostně dotýká i fotbalistů Baníku, kterým po příští sezoně skončí výjimka a jejich domovský stánek na Bazalech přestane splňovat parametry ČMFS.

Svůj nesouhlas s počínáním města dnes přišli přímo do sídla magistrátu demonstrovat na čtyři desítky fanoušků, kteří se domáhali vstupu na tiskovou konferenci a provolávali hesla vyjadřující protest proti postupu radních.

Tagy: fotbal banik

Zdroje: ČTK