Dnes je sobota 19. dubna 2025., Svátek má Rostislav
Počasí dnes 16°C Polojasno

Palát zavelel k obratu a hokejisté Tampy vedou sérii

9. 6. 2015 – 8:48 | Hokej | Redakce Sport.Tiscali.cz | Diskuze:

Palát zavelel k obratu a hokejisté Tampy vedou sérii
Ondřej Palát (uprostřed) se raduje z gólu na 2:2 | zdroj: Profimedia

Český útočník Ondřej Palát na ledě Chicaga pomohl Tampě k důležitému vítězství ve třetím utkání finále Stanleyova poháru. Palát v poslední třetině vyrovnal stav zápasu na 2:2 a vítězný gól vstřelil v 57. minutě jeho spoluhráč Cedric Paquette. Tampa nyní vede v sérii na Chicagem 2:1.

Lightning se i potřetí ve finále ujali vedení 1:0, když v 6. minutě otevřel skóre dělovkou od pravého mantinelu Ryan Callahan. S náskokem ale hráči Tampy na rozdíl od minulých dvou zápasů po první třetině do kabiny neodcházeli. Blackhawks si totiž v úvodní dvacetiminutovce vytvořili převahu, když přestříleli soupeře v poměru 19:7 a v 15. minutě se dočkali vyrovnání, které obstaral v přesilové hře střelou od modré čáry Brad Richards.

Ve druhém dějství se obraz hry otočil. Brankář Ben Bishop, který se vrátil do branky "Blesků" poté, co nedochytal druhé utkání, měl najednou méně práce než jeho protějšek Corey Crawford. Tampa vyhrála prostřední dvacetiminutovku na střely 17:7, skóre se ale nezměnilo. Největší šanci měl ve 32. minutě Nikita Kučerov, který se dostal do samostatného úniku, na Crawforda ale nevyzrál. Rozhodovalo se tak znovu až ve třetí třetině.

Ve 45. minutě se domácí hokejisté poprvé v zápase dostali do vedení, když sehráli povedenou akci v útočném pásmu, kterou zakončil Brandon Saad přesnou střelou z prostoru mezi kruhy do horního rohu Bishopovy branky. Jenže radost zaplněné haly trvala jen velmi krátce. Hned po vhazování zavezl puk do útočného pásma Kučerov, natlačil se až před branku, vystřelil bekhendem téměř z nulového úhlu, k odraženému kotouči se dostal důrazný Palát a pohotově jej doklepl do sítě.

Poté měli mírnou střeleckou převahu domácí, ale velké šance si nevytvořili. Oba celky už hrály opatrně a čekaly na zaváhání soupeře. Rozuzlení vyrovnaného duelu přišlo tři minuty a jedenáct sekund před koncem. Hosté se vypravili do rychlého protiútoku, Victor Hedman zajel s pukem až do rohu kluziště, odkud milimetrově přesnou přihrávkou našel před brankou Cedrica Paquetta, jenž šikovně nastavil hokejku a usměrnil puk za Crawfordova záda. Domácí pak sice zkusili tradiční hru bez brankáře, výraznější tlak si ale nevynutili.

Předchozí článek

Nejtrpčí vítězství tureckého sultána

Následující článek

Elektronická evidence skončí u ústavního soudu, věří právník Havel