Pavel Horváth pověsil kopačky na hřebík, plzeňské ikoně tleskal vyprodaný stadion

- Fotbal autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Fotbalový špílmachr Pavel Horváth definitivně ukončil bohatou kariéru. Na jeho benefici se přišel podívat vyprodaný stadion v plzeňských Štruncových sadech.

Na benefici nechyběl ani reprezentační kouč Pavel Vrba

Na benefici nechyběl ani reprezentační kouč Pavel Vrba,zdroj: Profimedia.cz

Kromě fanoušků se s ním rozloučili také bývalí i současní spoluhráči, kamarádi z hokejového prostředí i umělci. Zápas mezi Červenými a Modrými skončil výsledkem 12:7 a Horváth duel zakončil přihrávkou na gól svému sedmiletému synovi Patrikovi. Ještě předtím k výhře přispěl parádním gólem přímo z rozehrávky ze středového kruhu. 

Čtyřicetiletý Horváth tak dal vzpomenout na jeden ze svých nejslavnějších gólů, když se v roce 2007 ještě v dresu Sparty trefil proti Olomouci ze 48 metrů. Byl to jeden z jeho 82 ligových gólů, které během 426 zápasů nastřílel. Pouze šest hráčů v historii nastoupilo častěji. 

Právě památný Horváthův gól z půlky byl prvním, na kterým byl přítomný jeho syn Patrik, ačkoli tehdy ho manželka Jana ještě měla v bříšku. Tentokrát už však sedmiletý Patrik vyběhl na hřiště a dokonce se dvakrát zapsal i mezi střelce. Druhý gól dal po přihrávce svého slavnějšího otce. 

V závěru se plzeňští fanoušci loučili se svou ikonou potleskem ve stoje, skandováním a písní Jasná zpráva v podání Petra Jandy. K lídrovi Olympicu se přidal i Horváth. Ten mezi mnoha dary dostal mimo jiné důchodcovskou výbavu - houpací křeslo, deku, fajfku a papuče. 

Předtím však všichni aktéři bavili fanoušky finesami, hereckými etudami a především pohlednými góly. Jako první se mezi střelce zapsal kapitán české hokejové reprezentace z nedávného mistrovství světa Jakub Voráček. "Nespadlo mi to tam v semifinále, ani v zápase o třetí místo, tak to tam spadlo aspoň dneska," glosoval svůj zásah nejproduktivnější český hokejista této sezony NHL. "Byl to úžasný zážitek. Lidi přišli podpořit dobrou věc, ale hlavně se rozloučit s jedním velice důležitým člověkem českého fotbalu," dodal. 

Mezi střelce se zapsali kromě fotbalistů i herci Jakub Kohák, Ondřej Vetchý, Vojtěch Dyk a další hokejisté Tomáš Vlasák a Václav Pletka. 

Celá akce měla charitativní podtext. Výtěžek bude rozdělen mezi Fakultní nemocnici Plzeň, handicapované spoluobčany ve Stříbře a plzeňského fotbalistu Mariána Čišovského trpícího vážnou chorobou.

Horváth se od nové sezony stane koučem třetiligových Domažlic. Definitivně neopouští ani Viktorii Plzeň, kde by měl pomáhat s akademií a fungovat jako konzultant. 

Rozlučkový zápas plzeňského fotbalisty a bývalého reprezentanta Pavla Horvátha "Horviho poslední desítka": 
Modří - Červení 7:12 (4:4) 
Branky: 16. a 17. Bakoš, 35.+2 a 39. Kohák, 26. Pletka, 47. Vlasák, 55. Vetchý z pen. - 15. a 53. Dyk, 33. a 52. Pilař, 41. a 60. z pen. Pavel Horváth, 43. a 47. Tecl, 61. a 63. Patrik Horváth, 10. Voráček, 20. Rezek. Rozhodčí: Královec, M. Paták. 
Sestavy: 
Modří: Matúš Kozáčik, Michal Špit - Václav Procházka, František Rajtoral, Jan Chramosta, Ondřej Vaněk, Tomáš Hořava, Milan Petržela, Marek Bakoš, Petr Jiráček, Václav Pletka, Tomáš Vlasák, Jiří Hudler, Jaroslav Špaček, Ivan Hašek, Ondřej Vetchý, Jakub Kohák, Pavel Horváth, Patrik Horváth. 

Červení: Petr Bolek, Roman Pavlík - David Limberský, Jan Kovařík, Daniel Kolář, Lukáš Hejda, Patrik Hrošovský, Václav Pilař, Stanislav Tecl, Jan Holenda, Jan Rezek, Vladimír Darida, Jan Kovář, Martin Straka, Jakub Voráček, Vojtěch Dyk, Ivan Trojan, Pavel Horváth, Patrik Horváth.

Tagy: kariéra fotbal Viktoria Plzeň Synot liga benefice

Zdroje: ČTK