Pellizotti nesmí kvůli podezřelým testům na Giro d Italia

- Sport autor: red

Italský cyklista Franco Pellizotti nebude kvůli podezřelým hodnotám krevních testů obhajovat druhé místo na Giro d Italia, které odstartuje v sobotu v Amsterodamu. Kolega českého jezdce Romana Kreuzigra ze stáje Liquigas má do vyřešení případu pozastavenou činnost.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Podle listu Gazzetta dello Sport se případ vztahuje k loňské Tour de France, na níž Pellizotti získal trikot pro nejlepšího vrchaře. Šéf italské cyklistiky Renato Di Rocco agentuře AP řekl, že mezinárodní unie UCI objevila u závodníka nesrovnalosti díky jeho biologickému pasu, který je v elitní cyklistice povinný.

"Franco to teď bude muset vysvětlovat a každopádně přijde o účast na Giru," prohlásil Di Rocco bez bližších detailů. "Je to velká ostuda. Závodí za náš největší tým a je pár dnů před Girem," uvedl funkcionář. "Ale cyklistika a Giro pokračují dál. Na Giru bude přes 500 dopingových kontrol a doufejme, že tohle je poslední případ," dodal.

Dvaatřicetiletý Pellizotti loni skončil na Giru třetí za Rusem Denisem Meňšovem a krajanem Danilem Di Lukou, jenž ale později o svůj úspěch přišel kvůli krevnímu dopingu, za který dostal dvouletý distanc.

Tagy: Giro

Zdroje: ČTK