Philadelphia vyměnila hokejového útočníka Gagneho do Tampy Bay

- Sport autor: red

Poražení finalisté letošního Stanley Cupu Philadelphia Flyers vyměnili svou útočnou hvězdu Simona Gagneho do Tampy Bay. Za třicetiletého Kanaďana získali stejně starého obránce Matta Walkera a výběr ve čtvrtém kole draftu v roce 2011.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Gagne strávil ve Philadelphii celou svou dosavadní kariéru. Před poslední sezonou aktuální smlouvy, která mu zaručuje roční plat 5,25 milionu dolarů, se však vzdal klauzule v kontraktu o nevyměnění bez svého souhlasu a stěhuje se na Floridu.

Příchod Gagneho je dalším krokem nového generálního manažera Steva Yzermana, jenž se snaží tým přebudovat. Kromě Gagneho, s nímž získal v roce 2002 olympijské zlato v Salt Lake City, už Yzerman podepsal dlouhodobý kontrakt s oporou Martinem St. Louisem, přivedl českého obránce Pavla Kubinu a brankáře Dana Ellise.

V minulé sezoně Gagne vynechal 24 zápasů kvůli kýle, ve zbývajících 58 nasbíral 40 bodů, dalších 12 přidal v 19 zápasech play off, v němž Flyers nestačili až ve finále na Chicago. Rodák z frankofonní provincie Québec odehrál celkově v NHL 664 duelů a nasbíral v nich 524 bodů (259+265).

Zdroje: ČTK