Piták po skvělé výhře Jablonce: Diváci si přišli na své

- Fotbal autor: red

Fotbalisté Jablonce si pochvalovali, že v odvetě 2. předkola Evropské ligy proti Flamurtari Vlora zpečetili vysokou výhrou 5:1 postup a navrch ještě pěknými góly potěšili fanoušky. Zápas podle nich rozhodla první branka a také lepší produktivita. Euforii ale rozhodně nepropadají, ve třetím kole proti Alkmaaru čekají mnohem složitější práci.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

"Po tom prvním a druhém gólu jsme se uklidnili. Hlavně ve druhém poločase už jsme předváděli naši hru a myslím, že si diváci přišli na své," řekl novinářům záložník Karel Piták, který se postaral o dva góly. Hlavně druhá trefa s pomocí břevna roztleskala fanoušky. "Jsem docela spokojený. Děti se možná dívaly, tak mě možná pochválí," podotkl s úsměvem.

I brankář Michal Špit považoval za klíč k výhře vedoucí branku. "Myslím, že nám pomohlo, že jsme dali první gól a hned vzápětí druhý. Pak jsme jim dali nějakou šanci na zkorigování, asi si ten gól za sympatický výkon zasloužili. Pak už to ale byla exhibice, padlo nám tam téměř všechno a dali jsme krásné góly," řekl novinářům brankář Michal Špit.

Rozdíl v efektivitě

Rozdíl mezi českým a albánským celkem byl podle něj hlavně v produktivitě. "V tom jsme byli v obou zápasech lepší. V Albánii jsme dali z pěti šancí dva góly, dnes jsme měli sedm šancí a dali pět gólů. Oni taky měli šance, nebyli dopředu tak efektivní. Dvakrát šli sami na branku, ale špatně to vyřešili. My dali góly, oni ne," podotkl Špit.

Varoval, že proti Alkmaaru si Jablonečtí taková okénka v obraně nemohou dovolit. "Holandský tým je na úplně jiné úrovni. Pokud jim dáme tři čtyři příležitosti, oni jsou schopni dát tři góly. V tom se musíme zlepšit," zdůraznil Špit.

Přestože se Severočeši jako favorit rozhodně necítí, chtějí se pokusit o překvapení. "Chtěli jsme postoupit také proto, abychom si mohli s takovým týmem zahrát. Nejsme favoritem, ale necítíme se předem poraženi," dodal útočník David Lafata.

Tagy: fotbal jablonec

Zdroje: ČTK