Počasí dnes 15°C Občasný déšť

Plíšková se grandslamu nedočkala, ve finále Wimbledonu podlehla Bartyové

Karolína Plíšková finále Wimbledonu prohrála | zdroj: Profimedia

Tenistka Karolína Plíšková si na svůj první grandslamový titul musí počkat minimálně do podzimního US Open. Ve finále Wimbledonu podlehla světové jedničce, Australance Ashleigh Bartyové 3:6, 7:6 a 3:6.

České tenistce nevyšel začátek zápasu, kdy chybovala a Australanka měla jasně navrch. Po jedenácti minutách ztrácela už 0:4. Poté ale zabojovala a finále ještě zdramatizovala, když druhý set vyhrála v tie breaku. Třetí set už ale opět patřil soupeřce.

Pro českou tenistku tak výsledek znamenal druhou prohru v grandslamovém finále. Před pěti lety nestačila na Němku Angelique Kerberovou ve finál US Open.

Účast ve finále Wimbledonu devětadvacetileté Plíškové alespoň vynesla sedmé místo v žebříčku WTA.