Dnes je pondělí 25. ledna 2021., Svátek má Miloš
Počasí dnes 2°C Sněhové přeháňky

Plzeň odsouhlasila uvolnění Pilaře, který se přiblížil Wolfsburgu

Plzeň odsouhlasila uvolnění Pilaře, který se přiblížil Wolfsburgu
Na stadionu ve Štruncových sadech v Plzni se 29. srpna 2011 odehrálo utkáni 5. kola Gambrinus ligy mezi celky FC Viktoria Plzeň a AC Sparta Praha. Na snímku Libor Sionko (vzadu) a Václav Pilař (vpředu). MILAN KAMMERMAYER / MEDIAFAX | zdroj: Archiv

Vedení fotbalistů Plzně odsouhlasilo předčasné ukončení hostování Václava Pilaře, byť měl reprezentační záložník v týmu českého mistra zůstat až do konce sezony. Nyní je na Hradci Králové, kterému Pilař patří, zda třiadvacetiletého hráče prodá do Wolfsburgu. Německý klub o něj projevuje dlouhodobý zájem.

Pilař už ani nezasáhl do středečního utkání Tipsport ligy, v němž Plzeň v Berouně narazila na Sezimovo Ústí. Podle všeho nechtěl riskovat zranění, když se jeho odchod do bundesligového týmu přiblížil. "Vedení Viktorie ustoupilo tak, aby se hráči vyšlo maximálně vstříc a byly naplněny všechny předchozí dohody. Václavovi (Pilařovi) tak je umožněno ihned z Plzně odejít, vyšli jsme vstříc všem stranám," řekl ČTK tiskový mluvčí Viktorie Pavel Pillár. "Celá věc se pohnula, všechny smlouvy jsou připravené k podpisu. Otázkou teď zůstává, jestli Wolfsburg Václava bude chtít už teď v zimě, když jarní část bundesligy začíná už za deset dní. Nebo si jej vezme až v létě, jak je předjednáno. Václav je na podmínkách ve Wolfsburgu už dohodnutý, tam problém není," uvedl pro ČTK Pilařův agent Jiří Stejskal. Podobně mluvil i Richard Jukl, generální manažer Hradce. "Teď jen musíme zjistit, jestli Wolfsburg bude Vaška ještě chtít. Pokud ano, tak do dvou dnů by mělo být vše vyřešeno," řekl ČTK Jukl. Kdyby Wolfsburg angažoval Pilaře až v létě, zůstal by hráč podle všeho dál v Plzni, kde je smluvně vázaný až do konce sezony. Podívejte se na sestřih Pilařových kousků v plzeňském dresu: httpv://www.youtube.com/watch?v=UiVY4XDEJFE Plzeň se od konce listopadu, kdy se o odchodu Pilaře do Wolfsburgu hovoří, bránila tomu, aby talentovaný středopolař její kádr opustil. Chtěla si jej ponechat až do konce soutěžního ročníku, protože před sezonou s Hradcem uzavřela smlouvu o ročním hostování. Západočeši zásadně nesouhlasili s Pilařovým předčasným odchodem a nelíbilo se jim, že by už v lednu měl odejít do Wolfsburgu, kam jej chtěl prodat Hradec. Teď vedení Viktorie otočilo. Za to, že souhlasilo s ukončením hostování, bez kterého by Hradec s Pilařem v zimě nemohl obchodovat, podle informací ČTK získá od Východočechů sumu kolem deseti milionů korun. Ale jen v případě, že Pilař přestoupí do Německa už v zimě. "S Plzní jsme předběžně domluvení, smlouvy jsou připravené. Plzeň dostane odškodné za předčasné ukončení hostování, na kterém jsme se nyní dohodli," uvedl Jukl, aniž by hovořil o konkrétní částce. Pokud by Pilař v lednu do Wolfsburgu nepřestoupil, Hradec teoreticky do Plzně žádné peníze posílat nemusí, protože v jarní části sezony by fotbalista zřejmě zůstal na hostování ve Viktorii. Zatím totiž není jisté, jestli Pilař opravdu ve Wolfsburgu zakotví už v tomto přestupním termínu. Kouč Felix Magath je prý nazlobený, že se transfer nepodařilo uskutečnit už na začátku roku. Nyní je tým, v němž působí také čeští záložníci Jan Polák a nově bývalý plzeňský hráč Petr Jiráček, na soustředění v Dubaji. "Pan Magath prý nechápe, proč se celá věc tak táhne," uvedl Stejskal. Magathův názor tak může rozhodnout, zda Pilař mužstvo posílí už v lednu. "Záleží samozřejmě také na Hradci, jak se s Wolfsburgem dohodne," dodal Stejskal.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,050 26,130
USD 21,410 21,530
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma