Dnes je čtvrtek 9. prosince 2021., Svátek má Vratislav
Počasí dnes -1°C Občasné sněžení

Plzeňský Bystroň měl v LM údajně pozitivní dopingový test

Plzeňský Bystroň měl v LM údajně pozitivní dopingový test
Na pražské Julisce se odehrál 20. srpna 2011 fotbalový zápas 4. kola Gambrimus ligy mezi FK Dukla Praha a FC Viktoria Plzeň. Na smínku David Bystroň. MILAN KAMMERMAYER / MEDIAFAX | zdroj: tisková zpráva

Plzeňský fotbalista David Bystroň měl údajně po listopadovém utkání Ligy mistrů proti Borisovu pozitivní dopingový test. Zástupci UEFA o tom plzeňský klub informovali v minulých dnech. Bystroň i plzeňský klub nařčení odmítají s tím, že po zápase v Minsku prý došlo k manipulaci s odebranými vzorky.

Plzeň také okamžitě požádala o analýzu B vzorku. "Ta by měla proběhnout v laboratořích UEFA v první polovině ledna. Do té doby nebudeme přijímat jakékoliv závěry. Sám hráč se k záležitosti nebude vyjadřovat," uvedl v tiskové zprávě tiskový mluvčí plzeňského klubu Pavel Pillár. Podle informací ČTK měly být v Bystroňově odevzdaném vzorku nalezeny stopy po zakázaných syntetických povzbuzovacích prostředcích. Kdyby byl pozitivní i druhý test, případný trest by hrozil jenom Bystroňovi. Na plzeňské výhře 1:0 proti Borisovu by se nic nezměnilo stejně jako na postupu Západočechů do únorového play off Evropské ligy. Informace o údajném pozitivním nálezu jsou šokem pro Bystroně i celou Viktorii. Hráč vedení klubu prý vzápětí řekl, že žádnou zakázanou látku neužil. "Vzhledem k bezproblémové povaze i pověsti Davida Bystroně nemáme nejmenší důvod o jeho slovech pochybovat. Dva měsíce před kontrolou v Minsku navíc spolu s devíti spoluhráči absolvoval dopingovou kontrolu týmu (komisařů) UEFA přímo ve Štruncových sadech. Všichni prošli bez sebemenších námitek," uvedl generální manažer klubu Adolf Šádek. Plzeň se hodlá bránit a poukazuje na nezvyklé způsoby při dopingové kontrole na stadionu v Minsku, kde Borisov Viktorii hostil. "Základní námitkou je naprosto nestandardní zacházení s nabranými vzorky a především pak ponechání nezapečetěných odběrových nádob mimo kontrolu komisaře UEFA nebo zástupce klubu FC Viktorie Plzeň," poznamenal Pillár. Za Bystroněm stojí také jeho manažerská agentura Sport Invest. "Budeme pomáhat hráči se zajištěním potřebného servisu včetně právních úkonů," řekl hráčův agent Viktor Kolář.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 9.12.2021 Exchange s.r.o.

EUR 25,400 25,500
USD 22,370 22,510
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma