Plzeňský Kolář je po operaci a nestihne začátek Evropské ligy

- Fotbal autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Přibližně tři až čtyři týdny si od fotbalu odpočine Daniel Kolář, který je po operaci lícní kosti. Reprezentačního záložníka zranil lotyšský protihráč v nedělním zápase kvalifikace mistrovství Evropy. Plzeňská Viktoria se tak bude muset bez své opory obejít nejen v domácí soutěži, ale i v úvodu Evropské ligy. 

Daniel Kolář si od fotbalu nějaký čas nedobrovolně odpočine

Daniel Kolář si od fotbalu nějaký čas nedobrovolně odpočine,zdroj: Profimedia.cz

"Dan se hned v pondělí podrobil operaci, která se naštěstí obešla bez komplikací. Nejbližší týden má nařízený absolutní klid, následně pod dohledem lékařů i fyzioterapeutů začne s postupným tréninkem," uvedl v tiskové zprávě generální manažer Viktorie Adolf Šádek. 

"Do ostrého zápasu by mohl naskočit zhruba za tři až čtyři týdny, velmi pravděpodobně absolvuje minimálně první zápasy se speciálním obličejovým krytem," dodal Šádek. 

Devětadvacetiletý záložník patřil k nejlepším hráčům duelu s Lotyšskem, v kterém čeští fotbalisté zvítězili 2:1, ale v 53. minutě ho ve výskoku hlavou fauloval protihráč. Kolář se skácel k zemi a musel střídat. "Hned po souboji jsem věděl, že je zle. Na druhou stranu radost z postupu národního týmu na Euro mi ani zranění nemohlo zkazit, jedná se o fantastický úspěch. Oslavy jsem si samozřejmě moc neužil, ale nálada byla po celý zpáteční let vynikající," uvedl Kolář

"Moc mě mrzí, že přijdu o několik zápasů Viktorky včetně úvodního duelu v Evropské lize. Zranění ale k fotbalu patří a nedělám z toho tragédii. Co nejdříve chci být zpátky na hřišti a pomoci Viktorii i národnímu týmu," doplnil bývalý hráč Slovácka, Blšan či pražské Sparty.

Tagy: zranění Viktoria Plzeň Česká fotbalová reprezentace

Zdroje: ČTK