Po jedenácti letech se probral z bezvědomí a nemohl uvěřit, že Federer pořád vyhrává

- Tenis autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Když se Jesus Aparicio probral na konci letošního srpna po jedenácti letech z kómatu, jedna z jeho prvních otázek mířila na osud švýcarského tenisty Rogera Federera. A nemohl uvěřit, že Švýcar ve 34 letech dál vyhrává, má na kontě sedmnáct grandslamových triumfů a je světovou dvojkou.

Roger Federer

Roger Federer,zdroj: Profimedia.cz

"Myslel jsem si, že už nehraje. Když jsem slyšel, že vyhrál sedmnáct grandslamů a že je ve 34 letech druhý na světě, měl jsem všechny za blázny. Nemohl jsem tomu uvěřit," řekl Aparicio na webu časopisu Tennis World. 

"Tenkrát jsem věděl, že je dobrý, ale netušil bych, že toho vyhraje tolik," dodal muž, který před svým zraněním "stihl" čtyři Federerovy grandslamové triumfy a šetřil si peníze na cestu do Wimbledonu 2005. V prosinci 2004 měl však tehdy osmnáctiletý Španěl v Seville vážnou autonehodu, po níž strávil téměř jedenáct let v bezvědomí.

Aparicio po propuštění z nemocnice doma sledoval i letošní finále US Open, v němž Federer podlehl Novaku Djokovičovi. Ten zahájil profesionální kariéru v roce 2003, tudíž pro španělského fanouška byl zcela neznámým hráčem. "Ale je opravdu dobrý," ocenil vítězného srbského tenistu. 

Tagy: kuriozita srbský tenista švýcarský tenista

Zdroje: ČTK