Pod Eiffelovou věží se fandilo fotbalistům JAR

- Sport autor: red

Francouzští fotbalisté si svým vystoupením na mistrovství světa popudili fanoušky natolik, že řada z nich v Paříži během sledování posledního zápasu v základní skupině proti JAR fandila soupeři.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Stovky příznivců, kteří se sešli u velké obrazovky nedaleko Eiffelovy věže, dávali své znechucení národním týmem najevo a oslavovali jihoafrické góly i vyloučení záložníka Yoanna Gourcuffa. Ve druhém poločase si přece jen zajásali také u jediné francouzské branky na turnaji, kterou Florent Malouda zmírnil porážku na 1:2.

"Spousta lidí fandí Jižní Africe. Jsou znechucení výsledky našeho týmu a fandili z legrace soupeři," řekla agentuře AP rozhlasová reportérka Angelique Jurquitová.

Obhájci stříbrných medailí zakončili turnaj se ziskem jednoho bodu a skóre 1:4, rozhádaní a bez útočníka Nicolase Anelky, který byl kvůli urážkám trenérem Raymonda Domenecha z týmu vyřazen. Hráči na podporu útočníka Chelsea bojkotovali nedělní trénink.

"Tenhle debakl zničil padesát hodnotných let. Fotbal uvrhl Francii do hanby. To je horší než špatné výsledky," prohlásil k rozbrojům uvnitř týmu šéf francouzského fotbalu Jean-Pierre Escalettes.

Na začátku července se chystá vedení národní federace důkladně probrat, proč se situace takto zvrhla. "Všichni se podrobí slyšení, prezident, hráči, trenér, lékaři, aby se ukázalo, kdo za to může. Nejspíš budou následovat sankce, ale nemůžu předjímat, jaký bude verdikt," řekl Escalettes.

Každopádně začíná francouzské reprezentaci nová éra pod vedením Laurenta Blanka, jenž vystřídá Domenecha. "Otočíme list. Bude to jiný tým. Blankovi naprosto věřím jako člověku i jako trenérovi," dodal šéf federace.

Tagy: Francie fotbal MS

Zdroje: ČTK