Posílí Spartu první oběť Suáreze? Mistr zkouší Nizozemce Bakkala

VIDEO - Fotbal autor: Petr Hašek

Ke sparťanské výpravě se na soustředění v Turecku připojil nizozemský fotbalista Otman Bakkal. Letenští budou 29letého záložníka, který naposledy působil ve Feyenoordu Rotterdam, prozatím testovat. 

Otman Bakkal při tréninku Sparty na soustředění v Turecku

Otman Bakkal při tréninku Sparty na soustředění v Turecku,zdroj: sparta.cz

„Moje první dojmy jsou skvělé a jsem rád, že tady jsem,“ řekl po prvním tréninku Bakkal, jenž je nyní volným hráčem. „O zájmu Sparty jsem se dostal přes agenta. Chvíli jsem ale nehrál, takže mě chtěli vidět.“

„Sparta je velký klub s velkou historií a každým rokem hraje o titul i evropské poháry,“ prozradil Bakkal, proč na nabídku Sparty kývnul. „Abych řekl pravdu, o českém fotbale toho moc nevím. Musím poznat tým a spoluhráče, pak uvidíme, jakou budoucnost naše spolupráce má,“ dodal odchovanec PSV Eindhoven.

Bakkal se už na Letné jednou představil. V sezoně 2009/2010 pomohl PSV Eindhoven na půdě Sparty k remíze 2:2 v základní skupině Evropské ligy.

Jméno bývalého nizozemského reprezentanta si ale fanoušci pamatují zejména v souvislosti s aférou kolem Luise Suáreze. Bývalý mistr Evropy do 21 let, který působil i v Dynamu Moskva či Twente, se totiž stal první obětí, kterou kontroverzní uruguayský útočník ještě v dresu Ajaxu pokousal.

Tagy: přestup fotbal Sparta Praha

Zdroje: ČTK,sparta.cz