Potvrzeno: Vrba v Plzni končí. Převezme reprezentaci

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 18. 11. 2013 19:12) - Fotbal autor: Danica Klein

Předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta potvrdil, že Pavel Vrba, který se dnes domluvil na rozvázání smlouvy s Viktorií Plzeň, bude novým trenérem fotbalové reprezentace. Funkce by se měl ujmout 1. ledna 2014. Pelta to řekl v prohlášení. Nového trenéra musí ještě schválit Výkonný výbor FAČR, což by měla být jen formalita. 

Pavel Vrba

Pavel Vrba,zdroj: Profimedia.cz

"Samozřejmě jsem hrozně rád, že získáme trenéra, který má za sebou řadu skvělých výsledků a také uznání a podporu odborné i široké veřejnosti. Věřím, že jeho rozhodnutí byl krok správným směrem a jsem připraven mu vytvořit podmínky, které si vyžádá," řekl Pelta. 

Vrba v Plzni skončí 15. prosince, Pelta proto na něj nechce tlačit a do nové funkce by ho chtěl od začátku nového roku. "Myslím, že už zítra si zavoláme a sladíme své časové možnosti. Každopádně ale respektuji jeho povinnosti v klubu a nebudu na něj tlačit. Chtěl bych, aby od 1. ledna začal ve funkci FAČR připravovat vše pro nadcházející kvalifikaci," prohlásil šéf asociace. 

Vrbův příchod k národnímu týmu byl pro Peltu prioritou, proto uvítal, že se plzeňský kouč rozhodl využít klauzuli ve smlouvě a v klubu skončí. Za osobní úspěch to však Pelta nepovažuje. "Nic osobního v tom necítím, nebyl to souboj mezi mnou a panem Paclíkem, jak mohlo být pochopeno z médií. Trenér měl možnost v případě zajímavé nabídky využít svou klauzuli ve smlouvě a učinil tak po nabídce od reprezentace, za což jsem samozřejmě velmi rád," dodal Pelta. 

Tagy: Viktoria Plzeň Česká fotbalová reprezentace

Zdroje: ČTK