Špičkový golfista přišel při tajfunu o osm příbuzných

- Golf autor: Danica Klein

Mezi čtyřmi tisícovkami mrtvých po ničivém tajfunu na Filipínách bylo i osm příbuzných australského golfisty Jasona Daye. Přesto dvacátý hráč světového žebříčku a vítěz jednoho turnaje okruhu PGA nebude tento týden chybět na Světovém poháru v Melbourne. 

Jason Day

Jason Day,zdroj: Getty Images

"Bylo mezi nimi šest dětí, babička... V místě, kde žili, bylo všechno kompletně zničeno," citovala agentura AP Daye, jehož matka pochází z Filipín. "Nejhorší na tom bylo to čekání, hlavně pro mámu. Jediná možnost, jak jsme mohli být s někým z rodiny v kontaktu, byli příbuzní v Manile na Facebooku," uvedl. 

Navzdory tragédii nebude Day tento týden chybět na Světovém poháru v Melbourne. "Dcera ho o všem informuje, ale nechceme ho tím zatěžovat," řekla golfistova matka Denning. "Po poháru budeme mít dost času. Teď reprezentuje svou zem a chceme, aby se soustředil jen na golf," dodala. 

Tajfun zasáhl Filipíny minulý týden a zabil téměř čtyři tisíce lidí, dalších 1186 úřady pohřešují. Celkem živel zasáhl bezmála třináct milionů obyvatel Filipín, 1,9 milionu muselo opustit své domovy a téměř 300 tisíc domů tajfun zničil.

Tagy: tajfun Haiyan australský golfista rodinná tragédie

Zdroje: ČTK