Dnes je pátek 17. září 2021., Svátek má Naděžda
Počasí dnes 20°C Dešťové přeháňky

Pozemní hokejisté se dočkali! Los může skončit senzací

Pozemní hokejisté se dočkali! Los může skončit senzací
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Čechům byli dnes před pár minutami vylosováni soupeři v boji o Olympijské hry v Londýně. Jedná se o těžký los, který však za dobrých okolností může skončit senzací.

Češi byli nalosování do skupiny v Japonsku. Od 25.4.2012 do 6.5.2012 se utkají v Kakamigahaře kromě domácích Japonců se Španělskem, Kubou, Rakouskem a Čínou.

Máme nejhratelnější skupinu

Ze šestičlenné skupiny, kde se utkají všechny týmy systémem každý s každým, postoupí dva nejlepší do finále. Právě tento finálový zápas rozhodne o vítězi této kvalifikační skupiny, který postoupí přímo na Olympijské hry v Londýně 2012.

Kromě "české" skupiny se hrají další dva kvalikační turnaje. V New Delhi v Indii nastoupí domácí borci proti Kanadě, Francii, Polsku, Egyptu a USA. Z turnaje v irském Dublinu vzejde vítěz ze šestice Korea, Malajsi, Irsko, Rusko, Chile a Ukrajina.

Zeptali jsme se na čerstvé dojmy jednoho z koučů českého národního týmu Petra Troníčka. "Na los jsme dlouho čekali a dnes se dočkali. K soupeřům se nechci zatím konkrétně vyjadřovat, nicméně při pohledu na rozlosování musím říct, že máme zřejmě nejhratelnější skupinu. Ač respektuji sílu všech našich oponentů, tak naděje na finále je reálná. A v něm to bude jen o jednom zápase. Jsem také rád, že se nás týká až poslední kvalifikační termín, budeme mít tím pádem dost času na kvalitní přípravu. Stále platí to, co jsme započali na ME na Ukrajině. Žijeme si svůj malý sen o hrách s pěti kruhy ve znaku", svěřil se pár minut po losu česk&ya cute; kouč.

Podotkněme, že kvalifikaci na olympijský turnaj si již zajistily národní týmy Austrálie, Argentiny, Belgie, Německa, Velké Británie, Nového Zélandu, Pakistánu, Holandska a Jižní Afriky.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 17.9.2021 Exchange s.r.o.

EUR 25,310 25,390
USD 21,470 21,610
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma