Dnes je neděle 29. června 2025., Svátek má Pavel a Petr
Počasí dnes 16°C Polojasno

Pravidla kvůli Boltovi měnit nebudeme, ujistil šéf světové atletiky

3. 9. 2011 – 11:32 | Ostatní sporty | red | Diskuze:

Pravidla kvůli Boltovi měnit nebudeme, ujistil šéf světové atletiky
zdroj: Mediafax

Šéf mezinárodní atletické federace IAAF Lamine Diack vyloučil, že by se po diskvalifikaci největší hvězdy mistrovství světa v Tegu Usaina Bolta ve finále běhu na 100 metrů měnila pravidla.

Od loňska platí při startech "nulová tolerance", na kterou právě jamajský sprinterský fenomén v Koreji doplatil.

Budu se za to pravidlo bít!

"Neexistuje žádná šance," odpověděl Diack agentuře Reuters na otázku, zda může diskvalifikace slavných atletů v Tegu vést ke změnám pravidel. Vedle Bolta byl na letošním MS diskvalifikován i původní vítěz běhu na 110 metrů překážek Dayron Robles z Kuby, který překážel čínskému soupeři Liou Siangovi.

Diack ale na zachování nulové tolerance při startech trvá. "To pravidlo je dobré. Líbí se mi, budu pro něj hlasovat, budu se za něj bít," prohlásil, i když připustil, že Boltova diskvalifikace byla největší senzací letošního šampionátu. "To mě ale nemůže přesvědčit o tom, že by byla potřebná nějaká změna," dodal.

Senegalský funkcionář tvrdí, že situace v minulosti s možností až osmi chybných startů byla kvůli televizním přenosům neúnosná. "Pak jsme zavedli možnost jednoho pokaženého startu, ale někteří atleti ho dál ulívali schválně, a přesto mohli zůstat v soutěži. Proto přišla nulová tolerance, aby nikdo nemohl závody záměrně kazit," řekl Diack, který podpořil i Roblesovu diskvalifikaci.

Zdroje:

Předchozí článek

CIA a MI6 dřív velmi úzce spolupracovaly s libyjskou rozvědkou

Následující článek

Profesor Keller lidem bez práce: Hlašte se ve veřejných domech

Nejnovější články