Překážkář Svoboda po nezdaru na ME doběhl druhý v Lucernu

- Sport autor: red

Při prvním startu po nevydařeném mistrovství Evropy doběhl Petr Svoboda na mítinku v Lucernu v závodu na 110 m překážek druhý. Český rekordman nestačil časem 13,39 sekundy jen na Jamajčana Thomase Dwighta, který zvítězil za 13,35. Svoboda se podělil o druhé místo s Ryanem Braithwaitem z Barbadosu.

Mítink na malém stadionu ozdobil Jamajčan Nesta Carter, který vyhrál hladkou stovku skvělým časem 9,86. Rychleji letos běžela jen největší sprinterská esa jeho krajané Usain Bolt s Asafou Powellem a Američan Tyson Gay.

Čtyřiadvacetiletý Carter si s povolenou podporou větru 1,0 m/s zlepšil hned o pět setin osobní rekord. V této sezoně dokonce poprvé pokořil hranici deseti sekundy, když dosud běžel nejrychleji za 10,08. Osobní maximum překonal i druhý v cíli Američan Walter Dix, který byl jen o dvě setiny pomalejší.

Sprinter Gatlin vyhrál i druhý závod po trestu za doping

Americký sprinter Justin Gatlin vyhrál i druhý závod po návratu k atletice po čtyřletém trestu za doping, ale hranici 10 sekund na stometrové trati se mu opět zdolat nepovedlo. Na mítinku v Tallinnu dnes olympijský šampion z Atén zvítězil v čase 10,17. O sedm setin tak vylepšil svůj výkon z úterního závodu v estonském Rakvere.

"Pořád ztrácím na startu, ale finiš je dobrý. Takže až zlepším start," uvedl osmadvacetiletý běžec s osobním rekordem 9,85. V roce 2006 Gatlin dokonce vyrovnal tehdejší světový rekord 9,77, ale o historický zápis přišel kvůli zvýšené hodnotě testosteronu.

V Tallinnu vyhrál s náskokem osmi setin před krajanem Rubinem Williamsem. "Sem tam mě něco bolí, pojedu domů a dám se dohromady. Všichni ale mohli vidět, že se zlepšuju," prohlásil Gatlin, který kvůli dopingové minulosti obtížně hledá závody, kde mu umožní startovat. Znovu by měl běžet 21. srpna ve finském Joensuu.

Tagy: atletika

Zdroje: ČTK