Dnes je pátek 29. března 2024., Svátek má Taťána
Počasí dnes 14°C Oblačno

Připomeňte si poslední měření sil s Ruskem na Euru 96 - infarktová remíza 3:3

Image: 0126225629, License: Rights managed, Football : KAREL POBORSKY (CZECH REP). ITALY v CZECH REPUBLIC, EURO'96 SEMI-FINAL, 14/06/1996. CREDIT : COLORSPORT / STUART MACFARLANE, Model Release: No or not aplicable, Credit line: Profimedia.cz, Corbis | zdroj: tisková zpráva

Česko vyzvalo Rusy naposled v posledním utkání základní skupiny na Euru 1996 v Anglii. Matematika byla velice jasná. Pokud prohrajeme, jedeme domů. O postup bojovala v paralelně hraném utkání i Itálie. Jen výhra zajišťovala českému výběru jistutu postupu.

Češi začali proti Rusům ve velkém stylu, kdy už v 5. minutě poslal míč hlavou do branky Jan Suchopárek. Česko vedlo 1:0.

V 19. minutě padl asi jeden z nejkrásnějších gólů českého národního týmu. Jiří Němec si všiml Pavla Kuky v dobré pozici a poslal fenomenální pas, který našel Kukovu hlavu na vzdálenost 48 metrů! Kuka rozhodně nehlavičkoval v úplně ideální pozici, ale se štěstím míč doplachtil do ruské branky. Češi měli nadějný náskok 2:0

Rusové vyrovnali

Bohužel situace se zkomplikovala krátce po změně stran, když na 2:1 snížil Alexander Mostowoj. Rusové byli dál při chuti a za další 4 minuty srovnal po hezké kombinační akci Omari Tetradze.

Šokující obrat dokonal v 85. minutě dokonal Biesczastnych, který svou výstavní trefou poslal Rusy do vedení a v tu chvilku zároveň do čtvrtfinále.

Češi naštěstí nesložili zbraně a dvě minuty před koncem upravil na konečnou remízu 3:3 kapitán Vladimír Šmicer. Vzhledem k tomu, že Italové se s Německem rozešli smírně 0:0 a český tým Italy v předešlém zápase porazil, remíza Česku stačila na postup. Českou jízdu turnajem ukončilo až smolné utkání proti Německu, které náš tým ztratil v prodloužení.