Pro Spartu bude Vaslui nepříjemný soupeř. Využije zkušeností Jindry

- Fotbal autor: red

Fotbalisté pražské Sparty tuší, že rumunský tým Vaslui, s nímž se utkají ve 4. předkole Evropské ligy, bude dost nepříjemným protivníkem.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Výhodou pro ně může být, že asistent hlavního trenéra Jozefa Chovance Aleš Jindra působil i jako hlavní kouč v jiném rumunském klubu Kluži a o soupeři bude mít výborný přehled. Sparťané shodou okolností s Vasluí sehráli v červenci remízový přípravný zápas (1:1) na soustředění v Rakousku, ale souboj o postup do hlavní fáze EL prý bude úplně o něčem jiném. Věří však v postup do základní skupiny soutěže.

Lepší než Hannover

První trenér Sparty Martin Hašek má o týmu Vaslui vysoké mínění, ale těšilo jej i to, že se Sparta v EL vyhne třeba bundesligovému Hannoveru, který byl dalším z možných soupeřů. "Trochu jsem myslel na to, že bychom mohli dostat třeba švýcarský Thun, i když to žádný reálný základ nemělo. Máme Vaslui, což není žádný lehký soupeř, ale víc nepříjemný by ještě mohl být Hannover. O síle Vasluie mluví i to, že v silné rumunské lize skončili třetí," připomněl Hašek, že se soupeř Sparty dostal do 3. předkola Ligy mistrů, ale ve středu vypadl s nizozemským Twente Enschede.

Hašek nepochybuje, že sparťané při analýze hry Vasluie využijí i poznatků Jindry, který může využít i spousty svých kontaktů z Rumunska. "Určitou výhodou pro nás může být, že tam Aleš působil. Ale stejně poznatky o soupeři budeme získávat standardním způsobem. Snad budeme mít informací co nejvíce," věřil Hašek.

Brabec už má s Vaslui zkušenost

S kolegy rozeberou i červencový vzájemný přípravný duel ze soustředění, v němž Pražané remizovali 1:1. "Ten zápas jsme si už rozebrali dřív, ale spíš jsme se soustředili na naši hru. Teď si ten záznam pustíme znovu a pozornost upřeme už na Vaslui," uvedl Hašek.

Obránce Sparty Erich Brabec dobře ví, co české vicemistry v souboji s Rumuny může čekat. Brabec totiž před třemi lety nastoupil proti Vaslui ještě v dresu Slavie v duelu Poháru UEFA a právě jeho gól v odvetě na rumunské půdě "sešívané" posunul do dalšího kola soutěže. Slávisté tehdy postoupili díky remíze 1:1 na hřišti soupeře, doma hráli 0:0. "Podvědomě jsem tušil, že na nás i teď vyjde Vaslui. Na zápasy s nimi mám dobré vzpomínky, protože jsme postoupili dál, ale byl to nepříjemný soupeř. Dobře si ty souboje i s odstupem vybavuju. Ani teď to nebude žádná procházka," řekl Brabec.

Typický rumunský rukopis

Vzpomíná i na to, že slávisté před zápasem ve Vaslui ani nebydleli ve městě, kde nebyl odpovídající hotel, ale k zápasu cestovali z asi 70 kilometrů vzdáleného Iasi. "Když jsme s nimi teď hráli na soustředění, tak jsem si všiml, že mají pořád stejného a hodně impulzivního trenéra. S ním jsem se pozdravil a chvíli jsme se pobavili," popisoval Brabec. "Jinak Vaslui, to je tým s typickým rumunským rukopisem. Jejich hru navíc oživují Jihoameričané a Afričané. Ale v našich silách je jít přes ně dál," řekl Brabec, který se Slavií v Lize mistrů hrál také třeba proti rumunskému velkoklubu Steaue Bukurešť.

Zatímco Brabec má cesty do Rumunska v živé paměti, další sparťanský bek Vlastimil Vidlička se do země podívá vůbec poprvé. "Sám jsem na to zvědavý. Na soustředěních jsem proti rumunským týmům hrál mnohokrát, ale přímo v Rumunsku jsem nebyl nikdy. Rozhodně ale věřím, že postoupíme dál," uvedl Vidlička.

Tagy: Rumunsko postup sparta

Zdroje: ČTK