Pudil čeká, že Dánové prověří českou defenzivu

- Sport autor: red

Jako lídr belgické ligy dorazil k přípravnému duelu české fotbalové reprezentace v Dánsku obránce Genku Daniel Pudil.

V klubu zažívá skvělý podzim, neodmyslitelně patří do základní sestavy a věří, že se mu bude dařit i v letošní derniéře národního týmu. Od soupeře očekává mnohem větší ofenzivu, než jaké čelili svěřenci Michala Bílka v dosavadním průběhu evropské kvalifikace.

"Skotové toho dopředu moc nevymysleli. Stáli u svojí šestnáctky a nechtěli se hnout. Lichtenštejnsko nás taky moc neprověřilo, takže zápas s Dánskem bude z tohohle pohledu asi jiný. V březnu nás čeká Španělsko, takže tohle bude dobrá prověrka před tím důležitým zápasem," řekl Pudil.

Přestože Seveřanům odřeklo v minulých dnech účast několik zraněných opor včetně hvězdy Nicklase Bendtnera, podle českého zadáka to neznamená, že soupeř bude slabší. "My se hlavně musíme soustředit na naši hru. Myslím, že je úplně jedno, zda bude proti nám hrát ten nebo ten. Záleží na nás, jak k zápasu přistoupíme, to bude rozhodující," mínil Pudil.

"Sice vedeme, sezona ale ještě nekončí"

Na sraz národního týmu přicestoval znovu jako lídr belgické ligy, i když Genk v posledních týdnech ztratil svoji suverenitu z úvodu sezony. Po třech zápasech bez výhry ho udržel v čele tabulky víkendový triumf 3:0 nad Cercle Bruggy. "Minulý měsíc jsme měli těžké soupeře z top šestky. Nezvládli jsme zápas v Kortrijku, pak jsme navzdory mnoha šancím prohráli s Anderlechtem a s Westerlo jsme jen remizovali. Proto byla víkendová výhra důležitá," řekl Pudil.

Cílem Genku stále zůstává postup do play off, ke kterému je potřeba skončit po základní části do šestého místa. Týmy pak mezi sebou hrají dvoukolově systémem doma - venku, přičemž bodové rozdíly se před vyvrcholením soutěže sníží na polovinu.

"Je pěkné, že vedeme, ale sezona je ještě hodně dlouhá. Zbývá patnáct kol, a když zůstaneme v první šestce, tak ještě dalších deset zápasů navíc," podotkl Pudil. V klubu o možném titulu zatím nikdo nemluví. "Žádný tlak na nás vyvíjený není. Pro nás je prioritou být do první šestky a udělat si dobrý základ k tomu, abychom mohli v play off uspět."

Pudil se brzy dočká prvního potomka

Genk dal v prvních patnácti kolech 40 branek a Pudil si útočný styl pochvaluje. "Hodně se dostávám dopředu po stranách. Já to mám rád, post levého beka se mi zamlouvá. Jsem spíš běhavej, takže čekám, kdy se otevře prostor, abych mohl naběhnout a pomoci kvalitním centrem," uvedl Pudil, který má podobné úkoly i v reprezentaci.

V osobním životě se brzy dočká prvního potomka, přítelkyně by jej měla porodit kolem 20. ledna. "Těší se na to celá rodina. Má to být kluk, tak jsou všichni natěšení, že by to mohl být další fotbalista. Ale já budu rád, když to dítě bude zdravé," prohlásil Pudil. S přítelkyní už zařídili chystanému přírůstku pokoj i kočárek a také vymysleli jméno. "Shodli jsme se, že to bude Danny. Je to podobné jako Daniel, ale nechtěl jsem, aby se jmenoval stejně jako já," vysvětlil Pudil.

Zatím neví, zda bude u porodu. Genk totiž v lednu odjíždí na soustředění do Turecka. "Pokud by přišel na svět o týden dřív, vychází to na ten termín. Musím si promluvit s trenérem, jestli by bylo možné odletět z Turecka. Uvidíme, jak se to vše vyvine," dodal.

Tagy: fotbal reprezentace

Zdroje: ČTK